اولین المپیاد ورزشی زندانیان در شاهرود برگزار شد

Shahrood_olympiad_96-6_1

آیین افتتاحیه اولین المپیاد ورزشی زندانیان مرد در زندان شاهرود همزمان با زندانهای سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، اولین المپیاد ورزشی زندانیان شاهرود یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان و شهید محسن حججی با همکاری تیپ مستقل گروه ۱۰ محرم سپاه ناحیه شاهرود، اداره ورزش و جوانان شهرستان، اداره تربیت بدنی راه آهن شمالشرق در سالن ورزشی زندان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیر کل زندانهای استان سمنان، امام جمعه شاهرود و برخی از مسئولین شهرستان شاهرود برگزار شد، رئیس زندان شاهرود با اشاره به اهمیت ورزش به‌عنوان عاملی مؤثر در فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی، ابراز کرد: خوشبختانه با توجه به تاکیدات مدیر کل محترم زندانهای استان برنامه‌های ورزش مددجویان در تمامی زندانهای استان از جمله زندان شاهرود همواره مورد توجه بوده است، چرا که ورزش در پرکردن اوقات فراغت مددجویان، مقابله با استرس‌های محیط زندان و شادابی و سلامت جسمی زندانیان نقش بسیار مهمی دارد.

ایرج میرزایی با بیان اینکه المپیاد ورزشی زندانیان طرحی کشوری است که تا پایان شهریورماه در همه زندان‌های کشور برگزار خواهد شد، عنوان داشت: از کلیه دست اندرکاران و نهادها و سازمانهایی که در برگزاری این المپیاد ورزشی با زندان شاهرود همکاری داشته‌اند، کمال تشکر را دارم.

در ادامه حجت‌الاسلام امینی امام جمعه شاهرود در سخنانی با تقدیر از برگزاری اولین المپیاد ورزشی که به نام شهدای مدافع حرم و به‌ویژه شهید محسن حججی مزین گردیده است تقدیر کرد و گفت: سلامتی دارای دو بُعد جسم و روح می‌باشد، بُعد سلامت جسمانی که با انجام ورزش به‌خصوص ورزش‌هایی که با یاد و نام خدا و معصومین (ع) انجام می‌شود تامین می‌گردد و بُعد دیگر روح ماست که نیاز به معنویت دارد و یاد خدا و یاد شهیدان، نماز و دعا روح را پرورش می‌دهد.

وی با بیان اینکه باعث افتخار است که در زندانهای کشور همه امکانات از جمله ورزش مهیا است اظهار داشت: زندانیان در زندانهای جمهوری اسلامی فرصت بازپروری جسم و روح خود را دارند و امیدوارم مددجویان از این فرصت استفاده کنند و با الگوگرفتن از شهدا و پهلوانانی نظیر پوریای ولی بتوانند برای خود، خانواده و جامعه فردی مفید باشند.

در بخش دیگری از این مراسم حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب شاهرود، ورزش را نردبانی برای تعالی انسانها دانست و عنوان داشت: ورزش همراه با عمل به آموزه‌های دینی مهمترین عوامل برای پیشگیری از وقوع جرم می‌باشند.

شایان ذکر است شرکت کنندگان در این المپیاد در دو بخش ورزش‌های جدید از جمله بدبینتون، والیبال، فوتسال و ورزشهای سنتی و بومی و محلی شامل کبدی و طناب کشی به رقابت خواهند پرداخت.

در آیین افتتاحیه المپیاد ورزشی زندان شاهرود، عباسعلی عرب مدیر کل زندانهای استان سمنان، حجت‌الاسلام امینی امام جمعه شاهرود، رجبی دادستان عمومی و انقلاب، محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان، امیرعبدالهی رئیس اداره تربیت بدنی راه آهن شمالشرق، امینیان رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد شاهرود، سرهنگ ربیعی جانشین فرمانده انتظامی، سرهنگ عرب معاونت عملیات، ناظمی مدیریت بسیج ورزشکاران شاهرود، سعدی قاضی ناظر زندان و جمعی از رؤسای هیئتهای ورزشی و پیشکسوتان ورزش شاهرود حضور داشتند.

 

Shahrood_olympiad_96-6_5

Shahrood_olympiad_96-6_4

Shahrood_olympiad_96-6_3

Shahrood_olympiad_96-6_2

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*