اخبار کوتاه

خبرگزاری تسنیم: جولایی در سمنان از برگزاری ۳۵۰ جشن گلریزان در کشور خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: ۳۵۰ جشن گل‌ریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید اسدالله جولایی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آزادی زندانیان جرائم غیر عمد هرساله با برگزاری گل‌ریزان در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال برای برگزاری ۳۵۰ جشن گل‌ریزان برنامه‌ریزی‌شده است افزود: با برگزاری این جشن‌ها بالغ‌بر ۱۲ هزار زندانی جرائم غیر عمد در کشور از بند آزادشده و به آغوش خانواده بازمی‌گردند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: بالغ‌بر ۹ هزار میلیارد تومان پول برای آزادی این زندانیان لازم است و این مبلغ باید از سوی خیران در سراسر کشور تأمین شود.

وی با تأکید بر اینکه این زندانیان غالباً به جرم صدور چک بی‌محل و عدم توانایی در پرداخت مهریه دربند هستند تصریح کرد: بدهی پرداخت دیه نیز از دیگر جرائمی است که برای مجرمان آن گل‌ریزان برگزار می‌شود.

جولایی بابیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ نفر به جرم بدهی مهریه زندانی هستند افزود: بالغ‌بر ۶۰۰ نفر جرائم مالی دیه را شامل می‌شوند و بالغ‌بر ۳۰۰ نفر نفقه هستند.

وی ابراز داشت: بیش از ۱۵۰ نفر نیز محکوم‌به قتل غیر عمد هستند که با برگزاری این جشن‌ها آزاد می‌شوند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: سال گذشته بالغ‌بر ۳۱۳ جشن گل‌ریزان در کشور برگزار شد که در این راستا بیش از ۱۰ هزار مجرم آزاد شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*