خبرگزاری تسنیم: ۴۲۶ زندانی در شاهرود گواهی‌نامه مهارت دریافت کردند

ta-sni-mرئیس اداره زندان شاهرود گفت: سال گذشته ۴۲۶ زندانی در شهرستان شاهرود با شرکت در دوره‌های فنی و حرفه‌ای گواهینامه مهارت بدون نام زندان دریافت کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ایرج میرزایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران اظهار داشت: حرفه‌آموزی و به‌کارگیری زندانیان یکی از سیاست‌های سازمان زندان در سراسر کشور است که همواره نتایج مثبتی را برای اثرگذاری و فرهنگ‌سازی در زندانیان به همراه داشته است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در زندان شاهرود بیان کرد: سال گذشته ۴۲۶ زندانی در این دوره‌ها با کسب مهارت لازم گواهینامه فنی حرفه‌ای بدون درج نام زندان دریافت کردند.

رئیس اداره زندان شهرستان شاهرود با بیان اینکه بیش از ۲ هزار نفر از زندانیان شاهرود در کارگاه‌های صنایع‌دستی در زندان و یا کارگاه‌های بیرون از زندان مشغول به کار شدند خاطرنشان کرد: میزان ورودی زندان شاهرود در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ ۱۴ درصد کاهش‌یافته است.

وی با تأکید بر لزوم کاهش ورودی‌های زندان اذعان کرد: ۶۸ درصد از زندانیان از جوانان در رده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال هستند که ۷۶ درصد از این افراد بومی هستند.

میرزایی از راه‌اندازی مجدد شورای حل اختلاف در زندان شاهرود خبر داد و گفت: این شورا می‌تواند با درخواست صلح و سازش زندانی برای حل اختلاف وی با شاکی پرونده اقدام کند.

وی با اشاره به نقش این شورا در کاهش تعداد زندانیان افزود: شورای حل اختلاف زمینه‌ساز صلح و سازش در پرونده‌های قضایی هستند.

رئیس اداره زندان شاهرود بیان کرد: سرقت در رتبه نخست جرائم زندانیان شاهرودی است به همین سبب برای به‌کارگیری زندانیان در محیط‌های خارج از زندان محدودیت وجود دارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*