خبرگزاری فارس: ۴۹ نفر از زندانیان در سمنان حافظ قرآن کریم شدند

fa-rsمدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی- تربیتی استان سمنان گفت: ۴۹ نفر از زندانیان در این استان حافظ قرآن کریم شدند و مشکلات زندانیان نیازمند رفع می‌شود.

عباس‌علی عرب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام‌شده در زندان‌های سمنان اظهار داشت: ۴۹ نفر از زندانیان با همکاری روحانیان زندان و روحانیان اعزامی از اداره اوقاف و امور خیریه این استان، حافظ یک تا سی جزء قرآن کریم شدند.

وی ادامه داد: افراد زیر ۶۰ سال که بیشتر از دو ماه در زندان باشند، باید به اجبار دوره نهضت سوادآموزی را طی کنند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان با بیان اینکه یک هزار و ۲۰۰ نفر از زندانیان در کلاس‌های قرآنی شرکت کردند، اضافه کرد: دو هزار و ۳۹ نفر در سال گذشته در کلاس‌های عقیدتی شرکت کردند.

عرب با بیان اینکه دو هزار و ۲۱ نفر در سال ۹۵ در دوره‌های مهارت‌های اساسی زندگی شرکت داشتند، اضافه کرد: دوره‌های ویژه خانواده زندانیان استان سمنان نیز راه‌اندازی شد که دو هزار و ۷۶۳ نفر در آن شرکت داشتند.

وی با اشاره به برپایی جشن گل‌ریزان برای آزادی زندانیان اظهار کرد: در چهار شهرستان استان سمنان مراسم گل‌ریزان زندانیان برگزار شد.

عرب ادامه داد: تاکنون ۶۸۶ میلیون تومان وجوه نقد برای رفع مشکلات زندانیان جمع‌آوری شده است.

وی بیان کرد: تعداد نیازمندان استان سمنان تا پایان خردادماه، ۱۱۴ زندانی بوده است و حمایت مادی و معنوی هم‌استانی‌ها برای رفع مشکلات زندانیان مؤثر است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی- تربیتی استان سمنان با بیان اینکه انجمن‌های حمایت از زندانیان شهرستان‌ها مغفول مانده است، اظهار کرد: این انجمن‌ها مخصوص حمایت از خانواده‌های زندانیان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

عرب افزود: انجمن‌های حمایت از خانواده‌های زندانیان در سال گذشته ۳۵۰ نفر از خانواده‌ها را زیرپوشش قرار داد که نیاز به زیرپوشش قرار گرفتن افراد بیشتری است.

وی گفت: ۶۸ زندانی استان سمنان توسط ستاد دیه این استان، کمک‌های مردمی و دولتی آزاد شدند که مبلغ کل بدهی آنان نفر بیش از ۳۱ میلیارد ریال بوده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*