خبرگزاری مهر: استان سمنان۲۰۰۰زندانی دارد/ حضور ۵۵ نفر زندانی زن

me-hr2مدیرکل امور زندان های استان سمنان، با اشاره به اینکه این استان دو هزار زندانی دارد، گفت: ۵۵ نفر از آنها زن هستند که در زندان‌های تابعه استان دوران حبس خود را می‌گذرانند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس عرب در نشست خبری ظهر شنبه خود به مناسبت هفته قوه قضائیه در دادگستری سمنان، ضمن بیان اینکه شرایط نگهداری از دو هزار زندانی هم اکنون در استان مطلوب است، بیان کرد: ۸۵ درصد از زندانیان استان بومی و ۱۵ درصد نیز غیر بومی ایرانی هستند.

وی افزود: این تعداد زندانی در سال ۹۵ با موافقت اداره کل زندان ها، از ۹ هزار و ۵۳۲ مورد اجازه مرخصی چند روزه استفاده کرده‌اند.

مدیرکل امور زندان های استان سمنان، گفت: ۲۵ درصد زندانیان استان به دلیل سرقت و ۵۲ درصد به خاطر جرائم مربوط به مواد مخدر در حبس هستند که این امر نشان می دهد فراوانی این دو جرم در استان، بیشترین میزان را به خود اختصاص داده اند و همچنین نزاع و درگیری، جرایم مالی و اقتصادی، قتل، فضای مجازی و … در رتبه های بعد قرار دارند.

عرب درباره اقدامات تامینی زندان های استان سمنان نیز، توضیح داد: در سال گذشته با تدابیر ماخوذه، ۵۵ نشست تخصصی روانشناسی با فرزندان زندانیان، همسران آنها و خانواده هایشان برگزار شده تا از این راه بتوانیم آموزش های مهارتی مخصوص شرایط خاص خانواده های زندانیان را با هدف جلوگیری از بزهکاری نونهالان و نوجوانان، را ارائه دهیم که خوشبختانه در این راستا موفقیت های خوبی نیز به دست آمده که نمونه آن استقبال بسیار خوب خانواده ها از این امر است.

وی افزود: ارائه مشاوره به زندانیان و خانواده هایشان در موضوعات مختلف به خصوص روانشناسی و همچنین جلوگیری از فروپاشی خانواده زندانیان از دیگر اقدامات تامینی است که اداره کل زندان های استان سمنان آن را در سطح چهار شهرستان استان صورت می دهد.

مدیرکل زندان های استان سمنان در پاسخ به سوالی با موضوع گلریزان آزادی زندانیان در سال گذشته و امسال، توضیح داد: در سال گذشته ۶۸ نفر با مجموع بدهی سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان نفر از زندانیان آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند که تمامی این افراد به علت جرائم غیرعمد به زندان افتاده بودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*