آسیابی: سمنان از موفق‌ترین استان‌های کشور در طرح کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های کشور بوده است

Dadsetan_semnan

دادستان مرکز استان سمنان به مناسبت بزرگداشت هفته قوه قضائیه پیش از خطبه‌های نماز جمعه، با تشریح دستاوردهای دستگاه قضایی در استان در یک سال گذشته، استان سمنان را از موفق‌ترین استان‌های کشور در طرح کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان به نقل از ایرنا، حیدر آسیابی با اشاره به اینکه با اقدامات دستگاه قضایی جمعیت کیفری زندان‌های استان نیز در یک سال اخیر با کاهش ۱۰ درصدی روبرو بوده است، اضافه کرد: کاهش جمعیت کیفری از سیاست‌های قوه قضاییه است و استان سمنان از موفق‌ترین استان‌های کشور در طرح کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های کشور بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب سمنان افزود: پیش‌بینی می‌شود که شمار زندانیان در این استان در سال ۹۶ نیز به این سیر نزولی ادامه دهد.

آسیابی از انجام ۵۴ اقدام قضایی با هدف کاهش جمعیت کیفری خبر داد و گفت: مجموعه این اقدامات به کاهش ۵۲۱ فقره‌ای در حوزه کیفری در این استان منجر شده است و این در حالی است که در یک سال گذشته ورودی پرونده‌های قضایی با افزایش ۳۰ درصدی روبرو بوده است.

وی افزود: نبود گذشت و قضایی کردن بسیاری از مسایل کوچک و جزیی، دلیل زیاد بودن حجم پرونده‌ها در دستگاه قضایی این استان است و تعداد زیاد پرونده‌ها در دادگستری استان نشان از ناامن بودن استان نیست، بلکه از نظر شاخص امنیتی جزو استانهای امن کشور هستیم.

دادستان مرکز استان با تاکید بر اینکه کمترین دغدغه از نظر امنیت قضایی در استان سمنان داریم، گفت: عملکرد خوب کارکنان دستگاه قضا و نیروهای انتظامی و امنیتی و تعامل خوب مسوولان سبب شده استان سمنان از امنیت پایدار برخوردار باشد.

گفتنی است همزمان با بزرگداشت هفته قوه قضائیه، مسئولان، کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای استان به همراه قضات دادگستری و دادسرا و رؤسا و کارکنان دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه استان دوشادوش اقشار مختلف مردم در نماز سیاسی عبادی جمعه شرکت داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*