اخبار کوتاه

رئیس اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان: خانواده مددجویان نقش بسیار مهمی در موفقیت برنامه‌های درمان اعتیاد دارند

abolkheirian2

رئیس اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان با اشاره به نقش مهم خانواده در جلوگیری از اعتیاد مجدد، از برگزاری دوره‌های آموزش پیشگیری از اعتیاد و آشنایی با مواد مخدر صنعتی برای خانواده مددجویان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، رضا ابوالخیریان با اشاره به نقش مهم خانواده به ویژه همسران در جلوگیری از اعتیاد مجدد مددجویان و همچنین پیشگیری از نفوذ اعتیاد به خانواده اظهار داشت: در همین راستا علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش مهارتهای اساسی زندگی، نسبت به تشکیل کلاس‌های آموزشی «پیشگیری از عود در معتادان بهبود یافته» برای اعضای خانواده زندانیان در اردوگاه اقدام شده است.

وی با بیان اینکه پدیده شوم اعتیاد به مواد مخدر آثار مخرب و ویرانگری در جامعه و خانواده‌ها برجای گذاشته است اظهار داشت: با توجه به آسیب‌پذیری بیشتر خانواده زندانیان نسبت به معضل اعتیاد، این دوره‌ها آگاهی و مهارتهای لازم را برای مواجهه درست این قشر در برابر این پدیده خانمانسوز فراهم می‌آورد.

رئیس اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان در ادامه با اشاره به خدمات این مرکز برای درمان زندانیان معتاد خاطرنشان کرد: تلاش بر این است با ارائه خدمات درمان نگه‌دارنده با متادون، روان‌‌درمانی، شرکت در جلسات NA و برگزاری دوره‌های آموزشی، ضمن کاهش آسیب رفتارهای پرخطر، مددجویان را برای زندگی سالم‌تر و در نهایت قطع کامل مصرف مواد مخدر یاری دهیم.

ابوالخیریان ادامه داد: به منظور کمک به حفظ روحیه مددجویان تحت درمان، شرکت در برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی، اشتغال و حرفه‌آموزی برای آنان در نظر گرفته شده است که نقش بسیار مهمی در موفقیت برنامه‌های درمانی دارد.

وی در پایان با اشاره به نقش اساسی خانواده مددجویان تحت درمان در جلوگیری از اعتیاد مجدد از طریق حمایت و مراقب، بر لزوم مشارکت خانواده‌ها در فرآیند درمان مددجویان با آگاهی کامل تاکید کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*