رییس زندان شاهرود: ۴۲۶ زندانی در شاهرود گواهی‌نامه مهارت دریافت کردند

Mirzaee95_1

رئیس زندان شاهرود گفت: سال گذشته ۴۲۶ زندانی در شهرستان شاهرود با شرکت در دوره‌های فنی و حرفه‌ای گواهینامه مهارت بدون نام زندان دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، ایرج میرزایی روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه، اظهار داشت: حرفه‌آموزی و به‌کارگیری زندانیان یکی از سیاست‌های سازمان زندان در سراسر کشور است که همواره نتایج مثبتی را برای اثرگذاری و فرهنگ‌سازی در زندانیان به همراه داشته است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در زندان شاهرود بیان کرد: سال گذشته ۴۲۶ زندانی در این دوره‌ها با کسب مهارت لازم گواهینامه فنی حرفه‌ای بدون درج نام زندان دریافت کردند.

رئیس اداره زندان شهرستان شاهرود با بیان اینکه بیش از ۲ هزار نفر از زندانیان شاهرود در کارگاه‌های صنایع‌دستی در زندان و یا کارگاه‌های بیرون از زندان مشغول به کار شدند خاطرنشان کرد: میزان ورودی زندان شاهرود در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ حدود ۱۴ درصد کاهش‌یافته است.

وی با تأکید بر لزوم کاهش ورودی‌های زندان اذعان کرد: ۶۸ درصد از زندانیان از جوانان در رده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال هستند که ۷۶ درصد از این افراد بومی هستند.

میرزایی از راه‌اندازی مجدد شورای حل اختلاف در زندان شاهرود خبر داد و گفت: این شورا از این پس علاوه بر رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی زندانیان، در برخی موارد می‌تواند پس از اخذ درخواست صلح و سازش، با دعوت از شاکی و یا شاکیان زمینه صلح و سازش را بین طرفین دعوی فراهم آورد.

وی با اشاره به نقش این شورا در کاهش تعداد زندانیان افزود: شورای حل اختلاف زمینه‌ساز صلح و سازش در پرونده‌های قضایی هستند.

رییس زندان شاهرود با بیان اینکه محکومان مواد مخدر شهرستان در مرکز استان نگهداری می شوند، افزود: سرقت در رتبه نخست جرائم زندانیان شاهرودی است و به همین سبب برای به‌کارگیری زندانیان در محیط‌های خارج از زندان محدودیت وجود دارد.

میرزایی همچنین تعداد ملاقات های زندانیان در سال گذشته را ۱۴ هزار و ۵۸۱ مورد اعلام کرد و افزود: اعطای سه هزار و ۱۵۰ مورد مرخصی، ۵۳ مورد آزادی مشروط و اعطای عفو و تقلیل مجازات به ۲۳۱ زندانی از دیگر اقدام های این مجموعه است.

وی اضافه کرد: میزان ورودی زندانیان در سال ۹۵ به نسبت سال ۹۴ هم با کاش ۱۴ درصدی رو به رو بوده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*