توزیع سبدهای حمایتی بین خانواده‌های زندانیان نیازمند شهرستان گرمسار آغاز شد

Anjoman-garmsar

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان گرمسار از توزیع سبد کالای حمایتی بین خانواده‌های زیر پوشش انجمن به مناسبت اعیاد قربان و غدیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، محمد‌مهدی غفوریان با بیان اینکه هدف اصلی انجمن حمایت از زندانیان، کمک به خانواده‌های زندانیان می‌باشد تصریح کرد: این انجمن با شعار «هیچ دانش‌آموزی نباید از تحصیل باز بماند» بسیاری از هزینه‌های فرزندان دانش‌آموز مددجویان را که شامل بن تحصیلی، هزینه ثبت‌نام، هزینه خرید کتاب و لباس فرم و… را پرداخت خواهد نمود.

وی ادامه داد: کلیه دانش‌آموزانی که در سن تحصیل بوده و به دلیل مشکلات مالی ترک تحصیل کرده‌اند، با همکاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گرمسار و انجمن حمایت از زندانیان در مدارس ثبت‌نام خواهند شد و هزینه تحصیل آنها پرداخت می‌گردد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان گرمسار با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۵ خانواده و حدود ۱۱۲ دانش‌آموز تحت پوشش این انجمن هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد ۳۸ خانوار تحت پوشش مراجعه و سبد کالای خود را دریافت کرده اند. ارزش سبد کالای هر خانوار حدود یک میلیون و دویست هزار ریال و هزینه ثبت‌نام و بن تحصیلی هر دانش‌آموز حدود ۹۰۰ هزار ریال می‌باشد.

غفوریان با اشاره به اینکه این انجمن بدون بودجه دولتی و با انجام فعالیت‌های اقتصادی و با کمک خیرین این شهرستان در حمایت از خانواده‌های زندانی فعالیت می‌کند، بیان کرد: حضور و مشارکت بیشتر مسئولان برای رسیدگی به امور خانواده‌های زندانی و دعوت از خیرین برای مشارکت بیشتر، موجب کاهش آسیب‎های اجتماعی در این بخش خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*