شورای امور ایثارگران زندان‌های استان سمنان تشکیل جلسه داد

Isar_Semnan_01

نخستین جلسه شورای امور ایثارگران اداره کل زندان‌های استان سمنان با حضور تمامی اعضاء در دفتر معاون سلامت، اصلاح و تربیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان در این جلسه با اشاره به سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری که فرمودند «ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا ارزنده‌ترین یادگارهای دوران حماسی دفاع مقدس می‌باشند»، اظهار کرد: شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان از جایگاه والا و شایسته ای برخوردار هستند و وظیفه ما این است که ایثارگران و خانوادهای آنان را تکریم نماییم و مشکلات آنان را مورد رسیدگی قرار دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه ما موظفیم فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج داده و در این راستا لازم است برنامه‌های شورای امور ایثارگران را در سه بخش ایثارگران، فرزندان و خانواده‌های آنان تدوین نماییم.

مسئول امور ایثارگران زندانهای سمنان در ادامه تصریح کرد: قطعا تمامی اقدامات این شورا در سال جاری حول محور برنامه‌های عملیاتی امور ایثارگران که از سوی مشاور رییس و مسئول امور ایثارگران سازمان زندانهای کشور ابلاغ شده و همچنین شاخص‌های ارزیابی عملکرد در حوزه ایثار و شهادت ارسالی از سوی مشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استانداری، برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

در ادامه جلسه، پس از آنکه هر یک از اعضاء دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را در خصوص امور مربوط به ایثارگران ارائه کردند، مقرر شد به منظور فراهم شدن امکان برنامه‌ریزی مناسب در جهت خدمت رسانی به ایثارگران، بانک اطلاعاتی کامل و جامعی از ایثارگران و خانواده‌های آنان تهیه شود.

همچنین مقرر شد ضمن برنامه‌ریزی مناسب درخصوص دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در مناسبت‌های خاص، برنامه‌ها و مراسم‌هایی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این ایام در اداره کل و زندانها برگزار شود.

گفتنی است در این جلسه علاوه بر معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان، جواد مقیمی فرمانده پایگاه بسیج سیدالشهداء زندانهای استان، طیبه قدس رییس اداره فرهنگی و تربیتی، اسماعیل یاری رییس امور کارکنان، داود حیدریان رییس اداره مالی و پشتیبانی و حمید امیدیان مسئول روابط عمومی زندانهای استان حضور داشتند.

Isar_Semnan_02

Isar_Semnan_03

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*