برگزاری طرح قرآنی آموزشی «دقایقی با قرآن» ویژه کارکنان زندانهای استان سمنان

Semnan_quran_00رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان سمنان گفت: طرح قرآنی آموزشی «دقایقی با قرآن» بر اساس کتابی با همین عنوان، تالیف حجت‌الاسلام والمسلمین استاد محسن قرائتی پیرامون تفسیر سوره نور ویژه کارکنان زندانهای استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، طیبه قدس با بیان اینکه این دوره در هشت جلسه دو ساعته برنامه‌ریزی شده است، اظهار داشت: اولین جلسه این کلاس‌ها برای کارکنان اداره کل و زندان سمنان پنجشنبه گذشته با تدریس حجت‌الاسلام قدرتی برگزار شده و در زندانهای دیگر استان نیز در هشت جلسه به صورت هفتگی برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این طرح را فراگیری سبک زندگی اسلامی قرآنی توسط کارکنان و گسترش معارف بلند و دقیق قرآن دانست و افزود: کتاب دقایقی با قرآن شامل صدها نکته با موضوعات اخلاقی، اعتقادی، کلامی، اجتماعی است که با نقل آیه و ترجمه آن به نکات و پیام آن به صورت مختصر پرداخته شده است.

رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای سمنان خاطرنشان کرد: برخی از موضوعات این کتاب که در دوره آموزشی نیز مورد تدریس قرار می‌گیرد شامل صله رحم، آداب تلاوت قرآن، آثار و برکات روزه، لباس در قرآن، تغذیه در اسلام، فواید امر به معروف، اهمیت ازدواج، احسان به والدین، سیمایی از نماز و ده‌ها عنوان و موضوع دیگر است که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*