مدیر کل زندانهای استان سمنان: توسعه‌ای که در همه ابعاد نباشد مشکل‌ساز خواهد بود

Setad11_96-6-6_01

مدیر کل زندانهای استان سمنان با بیان اینکه موفقیت در اجرای برنامه‌های تامینی و تربیتی در گرو توسعه متوازن می‌باشد اظهار کرد: توسعه‌ای که در همه ابعاد اتفاق نیافتد قطعا مشکل‌ساز خواهد بود و ناموفق است.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، عباسعلی عرب در یازدهمین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر که با موضوع بررسی عملکرد زندان دامغان در پنج ماهه نخست سال برگزار شد، با عرض تسلیت به سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) بیان داشت: خوشبختانه زندان دامغان در بحث کاهش جمعیت کیفری بسیار خوب عمل کرده است و اگر بخواهیم در مجموع عمکردی موفق داشته باشیم، نمی‌توانیم به دیگر ابعاد زندانبانی بی‌اعتنا باشیم.

وی ادامه داد: توفیق در اجرای برنامه‌های تامینی و تربیتی از جمله گسترش اشتغال و کاهش جمعیت کیفری در گرو توسعه متوازن می‌باشد. چرا که توسعه تک بعدی قطعا مشکل‌ساز خواهد بود و به شکست می‌انجامد.

مدیر کل زندانهای استان سمنان کاهش جمعیت کیفری را از مهمترین اهداف این اداره کل عنوان کرد و افزود: همانطور که قبلا هم گفته بودم، هدف نهایی ما کاهش جمعیت زندانیان استان به زیر دو هزار نفر است که خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد سیر نزولی در تعداد موجودی زندانهای استان بوده‌ایم و اگر تعامل موجود با مراجع محترم قضایی ادامه یابد، این هدف انشاءالله تا پایان سال محقق خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تنها راه سنجش توفیق ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر، ارزیابی دقیق عملکرد کمیته‌ها در پایان سال و بررسی تاثیر هر یک از برنامه‌ها در کاهش آسیب در زندانها است.

عرب در ادامه با قدردانی از رییس و کارکنان زحمتکش زندان دامغان، خواستار توسعه بیشتر اشتغال زندانیان با توجه به پتانسیل‌های موجود در این شهرستان شد.

در ادامه این جلسه هر یک از مسئولین ستاد کاهش اداره کل، گزارش عملکرد کمیته‌های مربوطه در دامغان و نحوه اجرای مصوبات در این زندان را ارائه نمودند و پس از آن سیدعلی سیادت رییس زندان دامغان و حجت‌الاسلام حسینی دبیر ستاد کاهش این زندان ضمن ارائه گزارش مختصری از اقدامات ستاد کاهش آسیب زندان دامغان، نکات لازم را در خصوص نواقص مطروحه بیان کردند.

Setad11_96-6-6_02

از سمت چپ: سیدعلی سیادت رییس زندان دامغان و حجت‌الاسلام حسینی دبیر ستاد کاهش این زندان

Setad11_96-6-6_03

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*