مدیر کل زندانهای استان سمنان: زندان‌ها برای تامین امنیت به مشارکت همه سازمان‌ها نیاز دارند

Setad12_96-6_1

مدیر کل زندانهای استان سمنان با بیان اینکه امنیت زندانها چیزی جدای از امنیت شهرستان‌ها نیست اظهار کرد: یک زندان متعلق به مجموعه شهرستان است و به همین دلیل کمک به اداره زندان‌‌ها در تمامی امور بدون همکاری دیگر ارگان‌ها مقدور نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، عباسعلی عرب در دوازدهمین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر که با موضوع بررسی عملکرد زندان شاهرود در پنج ماهه نخست سال برگزار شد، با عرض تبریک و شادباش به مناسبت میلاد باسعادت حضرت امام موسی کاظم (ع) بیان داشت: دستیابی به اهداف تامینی و تربیتی زندانهای استان علاوه بر تلاش و پیگیری مستمر همکاران محترم، همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌های اجرایی، قضایی و انتظامی در تمامی شهرستانها را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه اگر نگاه و همیاری همه دستگاه‌ها نباشد اجرای بسیاری از برنامه‌ها دشوار یا ناممکن خواهد بود، خواستار پیگیری بیشتر رؤسای زندانها برای جلب همکاری دیگر ارگانها به ویژه فرمانداری‌ها شد.

مدیر کل زندانهای استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت اصلاح فرآیندها ابراز کرد: با بازبینی و اصلاح فرآیندها، ضمن افزایش کارآیی، زمان انجام کارها کاهش خواهد یافت که این امر به‌ویژه در امور مربوط به خانواده زندانیان مانند فرآیند اعطای ملاقات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این مقام ارشد زندانهای استان در ادامه بر لزوم رسیدگی به امور رفاهی سربازان تاکید کرد و گفت: سربازان وظیفه فرزندان این کشور هستند و در راه تامین امنیت زندانها خدمت می‌کنند، بنابراین هرگونه کوتاهی در تامین نیازهای رفاهی سربازان از جمله تجهیزات مربوط به آسایشگاه پذیرفتنی نیست و از رؤسای محترم زندانها مؤکدا می‌خواهم نسبت به این امر جدیت نشان دهند.

عرب در ادامه با قدردانی از رییس و کارکنان خدوم زندان شاهرود، خواستار تلاش بیشتر آنها در اجرای برنامه‌های ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر شد.

در ادامه این جلسه هر یک از مسئولین ستاد کاهش اداره کل، گزارش عملکرد کمیته‌های مربوطه در شاهرود و نحوه اجرای مصوبات در این زندان را ارائه نمودند و پس از آن ایرج میرزایی رییس زندان شاهرود و حجت‌الاسلام اشرفی دبیر ستاد کاهش این زندان ضمن ارائه گزارش مختصری از اقدامات ستاد کاهش آسیب زندان شاهرود، نکات لازم را در خصوص نواقص مطروحه بیان کردند.

Setad12_96-6_2  Setad12_96-6_3

Setad12_96-6_4

ایرج میرزایی رییس زندان شاهرود و حجت‌الاسلام اشرفی دبیر ستاد کاهش این زندان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*