خبرگزاری مهر: استاندار سمنان: اعتبار پروژه‌ بازداشتگاه و کانون اصلاح و تربیت تامین می‌شود

Mehr-Newsسمنان – استاندار سمنان برای تأمین اعتبار پروژه‌های بازداشتگاه و کانون اصلاح و تربیت سمنان قول مساعد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان، محمدرضا خباز استاندار سمنان به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری سمنان و نیز عباسعلی عرب، مدیرکل زندان‌های استان سمنان، از پروژه بازداشتگاه و کانون اصلاح و تربیت سمنان که در حال احداث است، بازدید کرد.

استاندار سمنان در بازدید از ساختمان بازداشتگاه سمنان، ضمن دادن قول مساعد برای کمک به تکمیل این پروژه گفت: همه باید برای تسریع در ساخت دیوار پیرامونی بازداشتگاه همکاری کنیم تا هرچه زودتر این پروژه به بهره‌برداری برسد.

خباز همچنین در بازدید از پروژه در حال احداث کانون اصلاح و تربیت خاطرنشان کرد: با پیگیری از طریق مرکز، نسبت به تأمین اعتبار ساخت کانون اصلاح و تربیت سمنان از منابع ملی و استانی اقدام خواهیم کرد.

اعتبار پروژه‌های زندان سمنان و دامغان در لایحه بودجه گنجانده شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از زمان آغاز این پروژه‌ها تاکنون بیان داشت: پس از سال‌ها انتظار، با پیگیری‌هایی که در طول این مدت صورت گرفت، خوشبختانه اعتبار پروژه‌های زندان سمنان و دامغان در لایحه بودجه سال ۹۵ گنجانده شد.

سعید طاهری همچنین در خصوص تأمین اعتبار ساخت دیوار محوطه بازداشتگاه و کانون قول مساعد داد و افزود: امیدواریم با تأمین اعتبار در سال آینده، ساخت پروژه‌های زندان سمنان و دامغان نیز ادامه یابد.

اتمام پروژه کانون اصلاح و تربیت سمنان نیازمند اعتبار

مدیرکل زندان‌های استان سمنان هم با ابراز اینکه سمنان، استانی فاقد بازداشتگاه مناسب و کانون اصلاح و تربیت است، اظهار داشت: به همین دلیل، زندانیان زیر ۱۸ سالی که مطابق قانون باید در کانون نگهداری شوند، در داخل بندی جداگانه در زندان‌های استان سمنان تحمل حبس می‌کنند.

عباس‌علی عرب خاطرنشان کرد: ساخت بازداشتگاه سمنان بیش از یک سال است که به پایان رسیده و توسط پیمانکار تحویل شده؛ اما متأسفانه به دلیل نداشتن دیوار پیرامونی و دیوار هواخوری به بهره‌برداری نرسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ با مساعدت دولت و مسئولان استانی، کار ساخت کانون اصلاح و تربیت نیز هرچه زودتر به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

پروژه بازداشتگاه سمنان در زمینی به مساحت ۹ هزار مترمربع و با زیربنای ۸۰۳ مترمربع ساخته شده است.

این بازداشتگاه گنجایش نگهداری ۱۰۰ نفر زندانی را دارد.

Mehr-NA-ostandar

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize