دادستان مرکز استان سمنان اقدامات صورت گرفته در بخش حرفه‌آموزی و اشتغال مددجویان را مثبت ارزیابی کرد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در بازدید از اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی سمنان، با تاکید بر نقش سازنده اقدامات فرهنگی، عقیدتی و حرفه‌آموزی این مرکز در جهت پیشبرد امور تربیتی، خواستار گسترش فضا و امکانات اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان شد.

IMG_0308به گزارش روابط عمومی اردوگاه حرفه آموزی سمنان، حیدر آسیابی در پایان بازدیدی که به‌همراه زمانی معاون دادستان از بخش‌های مختلف اردوگاه از جمله کارگاه‌های اشتغال و حرفه‌آموزی، سالن ورزشی و بندها داشت، گفت: علاوه بر فعالیت‌های مفید صورت گرفته، لازم است با ایجاد فرصت‌های جدید و گسترش فضای اشتغال و حرفه‌آموزی، امکان بهره‌مندی بیشتر مددجویان از مزایای حرفه‌آموزی و کاردرمانی فراهم گردد.

حیدر آسیابی افزود: اقدامات فرهنگی، عقیدتی و مشاغل ایجاد شده برای زندانیان، بسیار سازنده و مثبت بوده و در صورت برنامه‌ریزی مدون، نیازمند صرف هزینه خاصی نیست.

وی اقدامات شایسته سرپرست اردوگاه را حاصل خلاقیت و پیگیری مستمر وی و نیز حمایت مدیر کل زندانهای استان دانست و آن را شایسته تقدیر دانست.

این مقام قضایی در ادامه سخنان خود با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی، ارائه کمک به مددجویان و خانواده‌های بی بضاعت آنان از طریق انجمن حمایت زندانیان، بیان داشت: انشاءا… با انجام پیگیری‌های لازم و جذب اعتبارات در قسمت عمرانی، تکمیل و توسعه بناهای نیمه تمام را سرعت بخشیده و گام مثبتی در مسیر اصلاح و تربیت مددجویان برداریم.

IMG_0299وی در پایان فعالیت‌های انجام شده را با توجه به امکانات موجود، بسیار مناسب و قابل تقدیر دانست و بر استمرار این اقدامات تاکید نمود.

در بخش دیگری از این بازدید معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان سمنان با تشکر از توجه و همکاری شایسته دادستان و مسئولان قضایی استان، اقدامات انجام شده در اردوگاه را بسیار ارزشمند دانست و از رییس و کارکنان اردوگاه قدردانی کرد.

حجت‌الاسلام قدرتی با اشاره به در پیش بودن ایام دهه مبارک فجر اظهار داشت: همه ما باید آرمانهای امام راحل (ره) را مد نظر قرار داده و در پیشبرد اهداف نظام مقدس اسلامی نقش داشته باشیم.

IMG_0322وی با تاکید بر انجام برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور اشتغال وحرفه آموزی بیشتر مددجویان و حائز اهمیت دانستن تداوم این امر خاطرنشان کرد: چهره‌ها و وضعیت جسمی سالم مددجویان بندهای کارگری این مرکز را حاکی از دوری از آسیب‌های رفتارهای پرخطر مانند مصرف مواد مخدر دانست و گفت: انتظار می‌رود مسئولین اقدامات لازم را درخصوص ترک استعمال سیگار و انجام طرح متادون درمانی صورت دهند.

در ادامه سرپرست اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز در بخش‌های مختلف تربیتی و تامینی، به اهمیت اشتغال و حرفه آموزی مددجویان اشاره کرد و گفت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر از مددجویان در بخش‌های مختلف از جمله واحدهای جوشکاری، بنایی، آرایشگری، خوشنویسی، کیف‌سازی، معرق‌سازی، منبت‌کاری، صنایع دستی، سنگ تراشی، سیم پیچی، آشپزخانه، شیرینی پزی، خیاطی و اسکاج سازی مشغول فعالیت هستند.

IMG_0376رضا ابوالخیریان افزود: تلاشهای صورت گرفته در جهت اصلاح مددجویان و تامین رفاه خانواده‌ و نیز ایجاد یک فضای امن در مجموعه، مرهون حمایت‌های بی‌دریغ دادستان و مسئولان قضایی استان می‌باشد که جای تقدیر و تشکر دارد.

شایان ذکر است در این بازدید، حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و شاهورانی رییس حفاظت و اطلاعات اداره کل زندانهای استان، مقامات قضایی سمنان را همراهی می‌کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize