قول مساعد استاندار سمنان جهت کمک به تکمیل پروژه‌های‌ بازداشتگاه و کانون اصلاح و تربیت

دکتر محمدرضا خباز استاندار سمنان به همراه طاهری رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اسلامی راد مدیر کل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری در معیت عباسعلی عرب مدیر کل زندانهای استان از پروژه‌ بازداشتگاه و کانون اصلاح و تربیت سمنان که در حال احداث می‌باشد، بازدید کرد.

Ostandar-Sem01

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، استاندار سمنان در بازدید از ساختمان بازداشتگاه، ضمن قول مساعد برای کمک به تکمیل این پروژه گفت: همه باید برای تسریع در ساخت دیوار پیرامونی بازداشتگاه همکاری کنیم تا هرچه زودتر این پروژه به بهره‌برداری برسد.

خباز همچنین در بازدید از پروژه در حال احداث کانون اصلاح و تربیت خاطرنشان کرد: انشاءاله با پیگیری از طریق مرکز، نسبت به تامین اعتبار ساخت کانون اصلاح و تربیت سمنان از منابع ملی و استانی اقدام خواهیم کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از زمان آغاز این پروژه‌ها تاکنون بیان داشت: پس از سالها انتظار، با پیگیری‌هایی که در طول این مدت صورت گرفت، خوشبختانه اعتبار پروژه‌های زندان سمنان و دامغان در لایحه بودجه سال ۹۵ گنجانده شده است که امیدواریم با تامین اعتبار در سال آینده، ساخت این دو پروژه نیز ادامه یابد.

Ostandar-Sem02سعید طاهری همچنین درخصوص تامین اعتبار ساخت دیوار محوطه بازداشتگاه و کانون قول مساعد داد.

در این بازدید مدیر کل زندانهای استان با ارائه گزارشی از روند ساخت و وضعیت کنونی این پروژه‌ها اظهار داشت: استان سمنان جزو استانهایی است که در حال حاضر فاقد بازداشتگاه مناسب و کانون اصلاح و تربیت می‌باشند و به همین دلیل زندانیان زیر ۱۸ سالی که مطابق قانون می‌بایست در کانون نگهداری شوند، در داخل بندی جداگانه در زندانهای استان تحمل حبس می‌نمایند.

Ostandar-Sem03عباسعلی عرب خاطرنشان کرد: ساخت بازداشتگاه سمنان بیش از یک سال است که به پایان رسیده و توسط پیمانکار تحویل گردیده، اما متاسفانه به دلیل نداشتن دیوار پیرامونی و دیوار هواخوری به بهره‌برداری نرسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با مساعدت دولت محترم و مسئولین استانی کار ساخت کانون اصلاح و تربیت نیز هرچه زودتر به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

گفتنی است پروژه بازداشتگاه سمنان که در زمینی به مساحت ۹۰۰۰ متر مربع و با زیربنای ۸۰۳ متر مربع ساخته شده، در سال ۹۳ به پایان رسیده و تحویل گردیده است، اما به دلیل نداشتن دیوار اصلی زندان عملا قابل بهره‌برداری نمی‌باشد. این بازداشتگاه گنجایش نگهداری ۱۰۰ نفر زندانی را دارا می‌باشد.

Ostandar-Sem04

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize