تابناک: عرب خبر داد؛ اعطای حداکثری مرخصی نوروزی به زندانیان

Tabnak-nsبه گزارش تابناک سمنان،مدیر کل زندانهای استان سمنان خواستار اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه زندانیان در روزهای آغازین سال نو شد.

عباسعلی عرب مدیرکل زندانهای استان سمنان در آخرین جلسه شورای اداری زندانهای استان سمنان، با تشکر از زحمات تمامی رؤسا و همکاران آنها در زندانهای تابعه و همچنین همکاران ستاد اداره کل در طول سال ۹۴، اظهار امیدواری کرد مجموعه زندانهای استان در سال آینده با تلاش بیشتر به توفیقات بیشتری دست یابد.وی در این جلسه خواستار شناسایی و معرفی کلیه زندانیان مشمول شرایط اعطای مرخصی ویژه ایام نوروز شد و خطاب به رؤسای زندانها گفت: ضمن تعامل بایسته با مراجع محترم قضایی، درخصوص معرفی کلیه زندانیان مشمول مرخصی نوروزی، نظارت دقیق داشته باشید تا خدای ناکرده هیچ یک از مددجویان واجد شرایط از قرار گرفتن در فهرست مرخصی باز نمانند.

این مقام ارشد زندانهای استان با تاکید بر افزایش کنترل و نظارت در ایام نوروز و حضور رؤسا و مسئولان زندان در اماکن مختلف زندانها عنوان داشت: رؤسای زندانها تمهیدات لازم را جهت رعایت مسائل امنیتی در روزهای آغازین سال اتخاذ نموده و بیش از پیش نسبت به انجام این امور اهتمام ورزند.

عرب همچنین با تاکید بر خرید شیرینی و آجیل مددجویان و توزیع آن یک روز پیش آغاز سال نو افزود: کلیه زندانها در ایام نوروز،‌ برنامه‌های فرهنگی متنوع پیش‌بینی‌شده ویژه زندانیان را با توجه به دستورالعمل مربوطه به صورت کامل و دقیق اجرا نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی «سیستم مکاتبات با مراجع قضایی» (میروفایلر) و مکانیزه شدن تمامی مکاتبات قضایی بر بهره‌گیری رؤسا و مسئولان اجرای احکام زندانها از این سامانه تاکید کرد.

مدیر کل زندانهای سمنان در پایان تعامل با مقامات محترم قضایی جهت حفظ حقوق زندانیان را ضروری دانست و خواستار افزایش این تعاملات و همکاری‌ها در راستای دستیابی به اهداف کاهش جمعیت کیفری زندانها شد.

Tabnak2

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize