معاون حفاظت و اطلاعات سازمان زندانهای کشور: پیشگیری در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد

 

۵Hefa-Semnanمعاون حفاظت و اطلاعات سازمان زندانهای کشور در آئین تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات زندانهای استان، با بیان اینکه انجام وظایف حفاظت و اطلاعات زندانها بدون همکاری سایر واحدها امکان‌پذیر نمی‌باشد، بر امر پیشگیری به‌عنوان اولویت برنامه‌های سه‌گانه حفا تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان سمنان، پوریانی با بیان اینکه وظایف حفاظت و اطلاعات زندانهای بر مبنای سه برنامه اصلی انجام می‌پذیرد اظهار داشت: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری جهت برنامه‌ریزی حفا در حوزه پیشگیری و همچنین به این دلیل که کارکنان زندانها، با توجه به امور محوله و ویژگی‌های زندان، بیشتر از پرسنل دیگر سازمان‌ها در معرض آسیب می‌باشند، «پیشگیری» در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد.

۰Hefa-Semnanوی با اشاره به اینکه در بحث پیشگیری، در دو حوزه منابع انسانی و امنیت برنامه‌ریزی انجام گرفته است، افزود: کارکنان سرمایه‌های اصلی سازمان زندانها هستند و مراقبت و حفاظت از آنان واجد اهمیت بسیاری است. در حوزه امنیت نیز خوشبختانه با همکاری یگان حفاظت و کارگروه‌های امنیت، موفق بوده‌ایم.

این مقام سازمان زندانهای کشور، نظارت را دومین برنامه حفاظت و اطلاعات دانست و خاطرنشان کرد: یکی از آسیب‌های مهمی که سازمان را تهدید می‌کند، روزمرگی و کاهش حساسیت‌ها نسبت به برخی موضوعات است. بروز بسیاری از حوادث، عادی شدن امور و غفلت از نظارت و سرکشی‌های مستمر است.

پوریانی افزود: نظارت صرفا مختص به حفاظت و اطلاعات نیست و همه واحدها وظیفه دارند، طبق برنامه و به صورت مرتب از زیرمجموعه‌های خود بازدید بعمل آوردند.

معاون حفاظت و اطلاعات سازمان زندانها، با بیان اینکه مقابله آخرین مرحله از برنامه‌های حفاظت می‌باشد، ابراز داشت: درخصوص حفاظت و اطلاعات، برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی در سازمان زندانها در دست انجام است و انشا‌ءا… به زودی در زندانهای کشور به اجرا خواهند رسید.

وی در پایان با قدردانی از خدمات آقای شاهورانی رئیس سابق حفای زندانهای سمنان گفت: به آقای معینیان خیرمقدم می‌گویم و امیدوارم با استفاده از رهنمودهای آقای عرب مدیر کل محترم زندانهای استان در انجام وظایف خود موفق و مؤید باشد.

مدیر کل زندانهای استان سمنان نیز در این مراسم، با ارائه گزارش مختصری از عمکرد زندانهای استان، توفقیات مجموعه زندانهای سمنان را مرهون تلاش همکاران و تعامل بسیار خوب دادگستری و مراجع محترم قضایی استان دانست.

عباسعلی عرب با اشاره به کاهش چشمگیر جمعیت کیفری زندانهای استان اظهار داشت: خوشبختانه هم در ورودی و هم در موجودی کاهش بسیار خوبی داشته‌ایم. آنچنان که آمار موجودی با کاهش حدود هزار نفر در سه سال اخیر همراه بوده است و هدف ما رساندن جمعیت زندانهای استان به زیر دو هزار نفر تا پایان سال جاری می‌باشد.

وی  زندانهای سمنان را در حوزه اعطای مرخصی و عفو از استان‌های برتر کشور خواند و در خصوص کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندانهای استان خاطرنشان کرد: با عنایت به برگزاری مستمر جلسات ستاد کاهش و جدیت در اجرای برنامه‌های مربوطه،آسیب‌های موجود در زندانها به طور چشمگیری کاهش یافته است.

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به نام‌گذاری پنجم خرداد ماه با عنوان «روز نسیم مهر» روز حمایت از خانواده زندانیان گفت: در سال گذشته  حدود ۱۳۰۰ نفر از اعضای خانواده زندانیان نیازمند در سطح استان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان بوده‌اند. برنامه ما افزایش خانواده‌های تحت پوشش در سال جاری است، چرا که حمایت از خانواده مددجویان، علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر به سزایی در کاهش آسیب‌های درون زندانها دارد.

عرب در پایان با تجلیل از رئیس پیشین حفاظت زندانهای استان و تبریک به سرپرست جدید ابراز داشت: آقای شاهورانی علی‌رغم خواست بنده به افتخار بازنشستگی نائل آمد و او را همچنان همکار خود می‌دانیم و برای ایشان در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت داریم. همچنین امیدواریم آقای معینیان نیز با همیاری و همدلی همکاران عزیز در انجام امور محوله موفق و پیروز باشد.

در ادامه دانشفر معاون رئیس کل و رئیس حفاظت و اطلاعت دادگستری کل استان سمنان طی سخنانی، وظیفه اصلی مسئولان حفاظت را مراقبت و حراست از کارکنان مجموعه دانست و در پایان برای کلیه کارکنان حفاظت و اطلاعات زندانهای استان آرزوی موفقیت کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، عباسیان رئیس اداره امنیت حفاظت و اطلاعت سازمان، با بیان اینکه آقای شاهورانی فردی متدین می‌باشد و با تکیه بر اخلاق‌گرایی عملکرد موفقی در طول دوره فعالیت خود داشته است، به قرائت حکم انتصاب معینیان به‌عنوان سرپرست حفاظت و اطلاعات اداره کل زندانهای استان سمنان پرداخت.

همچنین در بخشی از این مراسم، محمدعلی شاهورانی رئیس سابق حفاظت و اطلاعات استان با تشکر از مدیر کل و کلیه همکاران، به ارائه گزارشی از عملکرد حفا در طول مدت خدمت خود پرداخت. پس از آن معینیان سرپرست حفاظت و اطلاعات استان در سخنان کوتاهی از حسن اعتماد مدیر کل استان تشکر کرد و خواستار همکاری تمامی مسئولان اداره کل و زندانهای استان جهت توفیق در انجام وظایف خود شد.

در پایان این مراسم، با اهدای لوح تقدیر از سوی مدیر کل زندانهای استان به شاهورانی و نیز اهدای هدایی از سوی رؤسای زندانها به وی، از تلاش‌های او قدردانی شد.

۱Hefa-Semnan

۶Hefa-Semnan

معینیان سرپرست جدید و شاهورانی رئیس سابق حفاظت و اطلاعات زندانهای استان سمنان

معینیان سرپرست جدید و شاهورانی رئیس سابق حفاظت و اطلاعات زندانهای استان سمنان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize