مهر: ۱۰۰۰ زندانی استان سمنان در کلاس‌های مهارت آموزی شرکت کردند

سمنان – مدیرکل سازمان زندان های استان سمنان، با اشاره به اقدامات آموزشی و فرهنگی این سازمان در استان، گفت: یک هزار زندانی در کلاس های مهارت آموزی استان شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی عرب ظهر یکشنبه در خلال نشست خبری خود با حضور اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه، ضمن اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ویژه زندانیان استان، ابراز داشت: بیش از یک هزار نفر از زندانی ها در سال ۹۴ در طرح های کارآموزی شرکت کردند که از این تعداد بیش از ۸۱۴ نفر به صورت تخصصی، آموزش های علمی مکانیکی خودرو و برق ساختمان را فر گرفتند.

وی افزود: سیاست سازمان زندان های سمنان همواره بر این اصل استوار بوده که زندان تنها خوابگاه نیست و کارکردهای آموزشی، مهارت آموزی، شناخت اصول زندگی سالم و مباحث عقیدتی در سال های اخیر چشم انداز خوبی در زندان های سطح استان داشته است.

۵۳درصد ورودی زندان های استان سمنان مربوط به مواد مخدر است

مدیرکل زندان های استان سمنان از کاهش ورودی زندانیان در سال گذشته نیز خبر داد و گفت: ورودی مجرمان به زندان های استان  در سال ۹۴ با دو درصد کاهش نسبت به میانگین سال ۹۳ رو به رو بوده که این آمار نشان دهنده افزایش تعداد پرونده های صلح و سازش، اشاعه فرهنگ زندگی سالم، کاهش جرایم منجر به زندان و در نهایت کاهش آسیب های اجتماعی است.

عرب درپاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر فراوانی جرایم زندانیان استان نیز توضیح داد: نخستین فراوانی جرم در زندان های سمنان مانند سایر نقاط کشور به مربوط به مواد مخدر، فروش، توزیع و حمل و نقل آن است.

وی با بیان اینکه ۵۳درصد ورودی زندان های استان سمنان تنها مربوط به مقوله مواد مخدر است، افزود: پس از مواد مخدر، سرقت، جرایم مالی و سپس نزاع و جرایم فردی در رتبه های بعدی فراوانی جرایم زندانیان استان قرار دارند.

۳ زندانی به دانشگاه وارد شدند

مدیرکل زندان های استان سمنان با بیان اینکه اقدامات آموزشی در زندان های این استان در اولویت برنامه های کاری است، گفت: شرایط بهبود اوضاع زندگی برای زندانیان استان تا آنجا مناسب شده است که در سال گذشته سه زندانی پس از گذراندن دوران تحصیل راهنمایی و دبیرستان وارد دانشگاه پیام نور سمنان شدند که این امر نشان دهنده نگاه مثبت مسئولان سازمان زندان های به شیوه تربیتی و اصلاح روش زندگی زندانیان دارد.

عرب درباره نصب کتابخانه در لابی زندان های استان سمنان نیز، توضیح داد: هم اکنون ۱۲هزار جلد کتاب در شش زندان استان در اختیار زندانیان طالب علم آموزی است که این امر نیز نسبت به سال های گذشته رشدی چشم گیر داشته است.

وی افزود: اقدام در خور توجه بعدی در رابطه با تغییر الگوی زندگی زندانیان در استان سمنان، ترک مواد مخدر در داخل زندان ها است که خوشبختانه می توان گفت از سال گذشته تا کنون ۹۹درصد زندانیان استان، مصرف کننده مواد مخدر نیستند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize