اخبار کوتاه

امام جمعه شهمیرزاد: قرآن کریم راهنمای نورانی و بیانگر یک سبک والای زندگی است

akhlagh-25sh1

امام جمعه شهمیرزاد در جلسه درس اخلاق کارکنان زندانهای استان سمنان با عرض تبریک به مناسبت دهه امامت و ولایت، قرآن را درس زندگی دانست و گفت: حضرت علی (ع) بر اهمیت تعلیم قرآن به فرزند گرامی‌اش تاکید بسیار کرده چرا که قرآن بیانگر یک سبک والای زندگی است.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، حجت الاسلام احمدپناه با بیان توصیه حضرت علی (ع) خطاب به امام حسن مجتبی (ع) درخصوص قرائت قرآن و توجه و عمل به آن اظهار داشت: این فرمایش امیرالمؤنین پیامی مهم برای پدران و مادران دارد، که فرزندان خود را با قرآن مأنوس کنند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نیز تاکید زیادی بر توجه به قرآن کریم دارند، خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که قرآن را تابلوی راهنمای نورانی زندگی خویش قرار بدهد، دنیا و آخرت مردمش آباد خواهد بود و به سعادت خواهند رسید.

امام جمعه شهمیرزاد در ادامه سخنان خود به بیان فرمایشی از حضرت علی (ع) که در نامه سی و یکم نهج البلاغه خطاب به فرزند گرامی‌اش حضرت امام حسن مجتبی (ع) فرمودند: «و نخست تو را کتاب خدا بیاموزم، و تأویل آن را به تو تعلیم دهم» پرداخت و افزود: دلیل اینکه امام علی (ع) چنین اهمیتی برای آموزش قرآن قائل بوده‌اند این است که قرآن درس زندگی و بیانگر یک سبک والای زندگی است.

وی افزود: قرآن با اینکه فقط کتاب تاریخ نیست، اما هم تاریخ و هم فلسفه تاریخ را به اختصار بیان می‌کند. قرآن فقط کتاب اخلاق در خانواده یا صرفا کتاب جنگ و اقتصاد، ولی به زیبایی به همه اینها و سایر مباحث مهم زندگی انسان پرداخته است.

احمدپناه در ادامه تقوای الهی را دیگر وصیت مهم و ارزشمند مولای متقیان به پسرش برشمرد و گفت: حضرت علی فرمودند: پسرم بدان آنچه بیشتر دوست دارم از وصیتم به کار بندى، از خدا ترسیدن است.

وی افزود: تقوی فقط یک شعار نیست و در ابعاد مختلف وجود دارد، مانند تقوای فردی، اجتماعی، سیاسی و غیره، تقوی به معنای آن است که برای خدا یک حرمت و اهمیتی قائل باشیم و ترس از خدا به معنای دوری از ناخشنودی خداوند می‌باشد.

امام جمعه شهمیرزاد در پایان ابراز داشت: در نامه ۳۱ نهج‌البلاغه امام اول شیعیان، فرزند بزرگوارش را به پیروی از راه مستقیم انبیا و اولیای الهی توصیه فرمودند و در این خصوص، امام سجاد (ع) نیز در دعای مکارم الاخلاق صحیفه سجادیه از خدای متعال خواسته‌اند: «مرا به راه مستقیم  و حقی که از آن منحرف نشوم، رهنمون باش»، که خوشبختانه مردم عزیز کشورمان راه ولایت و امامت را شناخته‌اند و اتکاء به رهنمودهای مقام معظم رهبری، زندگی خود و جامعه را از انحرافات مصون خواهند داشت.

akhlagh-25sh2

akhlagh-25sh3

akhlagh-25sh4

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.