اخبار کوتاه

خبرگزاری مهر: ورودی زندان‌های استان سمنان ۱۳ درصد کاهش یافت

Mehr-Newsسمنان – رئیس کل دادگستری استان سمنان با تاکید بر اینکه کاهش جمعیت کیفری و اجرای سیاست های حبس زدایی در استان با جدیت پیگیری می شود، گفت: ورودی زندان‌های استان ۱۳ درصد کاهش یافته است.

سید محسن مظهری در گفتگو با خبرنگار مهر از تشکیل کارگروه ویژه ای جهت ساماندهی زندانیان در استان سمنان خبر داد و تصریح کرد: با ابلاغ بخشنامه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها از سوی آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه  ضمن تشکیل کارگروهی به صورت مستمر و با جدیت بیشتر در این امر نظارت و پیگیری داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه حبس زدایی از جمله سیاست‌های کلی قضایی مصوب مقام معظم رهبری است، گفت: در استان سمنان با حضور معاونان دادگستری، دادستان مرکز استان و مدیرکل زندان‌ها جلسات مستمری برگزار شده و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان نیز به عنوان دبیر این کارگروه تعیین شده است.

رئیس شورای قضایی استان سمنان تقویت و افزایش بازدید های قضات از زندان‌های استان را از جمله برنامه های در حال اجرا عنوان کرد و افزود: بازدید قضات از زندان‌ها باعث تسریع در روند پیگیری درخواست های محکومان و متهمان شده ضمن آنکه دستور قانونی لازم در خصوص رفع مشکلات زندانیان و بازدید حضوری از وضعیت این افراد مفید است.

مظهری در ادامه امکانات الکترونیکی دادگستری و ارتباط مناسب و برخط با سازمان‌های تابعه قوه قضائیه در استان را از دیگر مواردی عنوان کرد که در راستای  افزایش سرعت و امکان ارائه وثیقه ها و تامین های قانونی برای کاهش میزان بازداشت های موقت می تواند موثر و مفید باشد.

وی اجرای برنامه های مختلف در زمینه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری در سطح استان را تا کنون موثر ارزیابی کرد و افزود: بر همین اساس  شاهد کاهش ۱۳ درصدی ورودی زندانهای استان و همچنین کاسته شدن ۱۱ درصدی از جمعیت موجودی زندان های استان در آمار مقایسه ای ۹ ماهه اول سال جاری با سال قبل هستیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize