اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان سمنان: اقدامات انجام گرفته در ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر نتایج بسیار مطلوبی داشته است

setad20_010

مدیر کل زندانهای استان سمنان با تاکید بر سیاست‌های اصلاحی سازمان زندانها، نتایج حاصل از برنامه‌ها و اقدامات ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر را بسیار مطلوب عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، عباسعلی عرب در بیستمین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر، که با موضوع «بررسی تاثیر حرفه‌آموزی و اشتغال در کاهش آسیب» در محل بنیاد تعاون زندانیان استان برگزار شد، با عرض تسلیت به مناسب سالروز وفات حضرت معصومه (س) و همچنین رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره)، انقلاب و رهبری اظهار داشت: تجربیات حاصل از برگزاری ستاد کاهش آسیب، در بسیاری از امور کارگشا بوده بوده است.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر بسیار سودمند و پرثمر بوده است، خاطرنشان کرد: هدف اصلی این جلسات که هر دو هفته یک بار به صورت منظم برگزار می‌شود، انجام درست امور و خدمت‌رسانی شایسته است که خوشبختانه نتایج حاصل مؤید این امر است.

مدیر کل زندانهای استان با تاکید بر سیاست‌های تربیتی سازمان زندانها گفت: حتی اگر یک مددجو در نتیجه اقدامات این ستاد، اصلاح شود و به جامعه برگردد، نشان دهنده موفقیت آن است.

این مقام ارشد زندانهای سمنان در ادامه با تاکید بر لزوم نظارت دقیق و مستمر بر کلیه آمارهای ارائه شده از سوی زندانها در سامانه‌های مختلف ابراز کرد: لازم است برنامه‌ریزی مناسب توسط واحد آمار و رایانه جهت بررسی آمار واحدهای مختلف در طول هفته انجام پذیرد تا ضمن برطرف سازی اشکالات احتمالی از بروز مغایرات‌ها جلوگیری شود.

وی رعایت دقت در آمار را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: در موارد حساس، عدم دقت در آمارگیری تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت، بنابراین نظارت مستمر و منظم، ضمن اصلاح و سهولت در کار، از بروز عواقب ناشی از مغایرت‌ها پیشگیری می‌کند.

عرب با اشاره به اینکه زمان زیادی تا پایان سال باقی نمانده است تصریح کرد: مسئولین واحدهای مختلف با همکاری زندانهای تابعه از هم اکنون تدوین گزارش عملکرد سالانه را به صورت دقیق و مستند آغاز کنند.

در این نشست، حسین گونه‌پی مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان و هادی دهرویه مسئول کمیته اشتغال و حرفه آموزی ستاد کاهش آسیب به ارائه گزارش در خصوص وضعیت اشتغال مددجویان و تاثیر اشتغال و حرفه آموزی در کاهش آسیب در زندانهای استان پرداختند.

setad20_02

setad20_03

setad20_05

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize