سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح کشور در بازدید از زندان سمنان: نگاه ویژه‌ای به سربازان وظیفه زندانها داریم

Semnan_yeganbazdid_01

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح کشور و هیئت همراه با هدف بررسی وضعیت سربازان وظیفه در زندانهای استان، از زندان سمنان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، در این بازدید که سرهنگ محسن ایزدخواه پیما فرمانده یگان حفاظت زندانهای کل کشور و هیئت همراه، عباسعلی عرب مدیر کل زندانهای استان و جمعی از مسئولین اداره کل نیز حضور داشتند، مقامات بازدیدکننده ضمن بازدید از بخش‌های مرتبط با سربازان زندان سمنان با سربازان وظیفه دیدار و گفتگو کردند و مسائل و درخواست‌های آنان را مورد رسیدگی قرار دادند.

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح کشور در این بازدید با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص رسیدگی به مسائل سربازان وظیفه اظهار داشت: ما با بهره گیری از فرمایشات رهبر انقلاب، مهمترین رهنمودهای ایشان را دسته‌بندی نمودیم و به عنوان محور اصلی اقدامات خود قرار دادیم که اساس کار ما در بازدیدهای استانی نیز بر مبنای همین چند محور استوار شده است.

وی هدف از حضور در زندانها را شناسایی مشکلات این مراکز و انتقال آنها به مسئولین کشوری جهت برطرف سازی کاستی‌ها عنوان کرد و افزود: با توجه شرایط خاص زندان و دشواری خدمت در آن، نگاه ویژه‌ای به سربازان زندانها داریم و یکی از اهداف اصلی ما در این بازدیدها این است که حمایت خود را در عمل نسبت به این عزیزان نشان دهیم.

سردار کمالی بررسی مسائل مربوط به «نگهداشت» شامل کیفیت خوراک، پوشاک و محیط آسایشگاه‌ها و همچنین اوقات فراغت و آموزش را از دیگر اهداف بازدید برشمرد و خاطرنشان کرد: مسئله مهم دیگر بررسی میزان آگاهی فرماندهان و چگونگی ارتباط آنان با سربازان ست چرا که این امر نقش بسیار مهمی در جلوگیری از بروز مشکلات و آسیب‌ها دارد.

وی با بیان اینکه سربازان به‌عنوان فرزندان این سرزمین، عهده‌دار مسئولیت‌های گوناگون اجتماعی کشور در آینده خواهند بود، ادامه داد: با توجه به وظایف دشوار سربازان و حساسیت‌های موجود در رابطه با جوانی و روحیات آنان، جا دارد که در خصوص نحوه رفتار با آنان در مجموعه دقت لازم اعمال شود و خدای ناکرده توهین و بدرفتاری روی ندهد.

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح کشور با اشاره به بحث «به‌کارگیری»، فرماندهانی را موفق دانست که با شناسایی شرایط خاص محیط خدمت و لحاظ نمودن این تفاوت‌ها، خلاقیت خود را به کار گیرد و با ابتکار عمل در بحث به‌کارگیری مناسب سربازان اقدام کند.

وی با تاکید بر این نکته که نباید وجود مشکلاتی مانند کمبود امکانات و نیروی انسانی مانع تلاش در مسیر اهداف سازمانی باشد، ابراز داشت: انتظار ما این است که این بازدیدها باعث تحرک و انگیزه در مسئولین و فرماندهان شود و انشاءالله اقدامات خوبی که تاکنون در رابطه با سربازان صورت گرفته با قوت بیشتر ادامه یابد.

سردار کمالی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص کارآیی مدیریت انقلابی فعال و پرتحرک در امور مختلف کشور، از مدیر کل زندانهای استان سمنان به‌عنوان یکی از مدیران انقلابی و قدیمی زندانهای کشور یاد کرد و وی را در پیاده‌سازی منویات مقام معظم رهبری در مجموعه تحت مدیریت خود موفق دانست.

وی در پایان از سرهنگ محسن ایزدخواه پیما فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور، ابراهیم فدوی رئیس زندان مرکزی سمنان و کلیه مسئولین، کارکنان و سربازان وظیفه زندانهای استان تشکر و قدردانی کرد و به همه زحمتکشان عرصه زندانبانی در استان سمنان خدا قوت گفت.

ارتقای کیفیت آموزش سربازان، یکی از مهمترین توفیقات زندانهای استان سمنان

عباسعلی عرب مدیرکل زندانهای سمنان نیز که در این بازدید سردار کمالی و هیئت اعزامی را همراهی می‌کرد، با ارائه گزارشی از عملکرد یگان حفاظت زندانهای استان در حوزه سربازان وظیفه اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات گوناگونی در رابطه با غنی‌سازی اوقات فراغت سربازان و آموزش آنان صورت گرفته که از جمله آنها می‌توان به ۵۶ مورد برگزاری مراسمات ملی و مذهبی و اجرای برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و عقیدتی، برگزاری ۵۹۰ جلسه کلاس‌های آموزشی، ۱۳۲ مورد اعزام به سینما و استخر، ۲۴ مورد اعزام به اردوهای تفریحی و ورزشی و همچنین اجرای ۱۰ رزمایش مشترک با دستگاه‌های امدادی و یگان ویژه اشاره کرد.

وی ارتقای کیفیت آموزش سربازان با بهره‌گیری از نیروهای ناجا را یکی از توفیقات زندانهای استان دانست و ابراز کرد: تجربه نشان داده است هرچه سطح آگاهی و سواد سربازان افزایش یابد، بروز مشکلات و آسیب‌ها با کاهشی چشمگیر روبرو می‌شود و بر همین مبنا، همواره بر برگزاری دوره‌های گوناگون آموزشی در استان تاکید شده است.

عرب عمده‌ترین مشکل زندان مرکزی سمنان را وضعیت نامناسب ساختمان آن دانست و گفت: بنای اصلی زندان سمنان یک کاروانسرای قدیمی است که انتفاع آن به سازمان میراث فرهنگی تعلق دارد و ما مجاز به اعمال تغییرات اساسی و ساخت و ساز در آن نیستیم و این موضوع علاوه بر کمبود شدید نیروهای کادر، باعث مشکلات زیادی برای کارکنان و سربازان شده است.

مدیرکل زندانهای سمنان با بیان اینکه سربازان وظیفه مانند فرزندان ما هستند یادآور شد: در زندانهای سمنان همواره تلاش داشته‌ایم تا در حد امکانات خود، در خصوص فراهم‌سازی امور رفاهی سربازان، پرداخت به موقع حقوق و ارتقای کمیت و کیفیت جیره غذایی اقدام کنیم.

گفتنی است در این بازدید، سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح کشور و سرهنگ ایزدخواه پیما فرمانده یگان حفاظت زندانهای کل کشور و هیئت همراه در معیت عباسعلی عرب مدیر کل زندانهای استان از بخش‌های مختلف زندان سمنان از جمله آسایشگاه و غذاخوری سربازان بازدید کردند.

 

Semnan_yeganbazdid_02

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize