اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان سمنان بر ضرورت کمک به اشتغال خانواده زندانیان تاکید کرد

Eshteghal_Semnan00

مدیر کل زندانهای استان سمنان گفت: با اقدام انجمن‌های حمایت زندانیان استان در خصوص شناسایی و معرفی اعضای بیکار خانواده زندانیان به شرکت‌ها و مراکز مختلف، اشتغال خانواده زندانیان در سال جاری مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، عباسعلی عرب در دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندانهای استان که با حضور معاونین، رؤسای زندانهای تابعه و سایر اعضای کارگروه برگزار شد، با اشاره به آمادگی اداره کل جهت حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی بیان کرد: با توجه به پتانسیل‌های گوناگون شهرستان‌های استان  سمنان، زمینه اشتغال‌زایی مددجویان در بخش‌های مختلف مانند کشاورزی و صنعت وجود دارد.

وی با اشاره به قابلیت‌های فراوان بخش کشاورزی شهرستان شاهرود ابراز داشت: در فصول برداشت محصولات باغی در این شهرستان، نیاز زیادی به نیروی کار وجود دارد که می‌توان از این امکان برای اشتغال زندانیان بهره برد.

مدیر کل زندانهای استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود، از اهتمام اداره کل متبوع خود برای کمک به اشتغال اعضای خانواده زندانیان نیازمند خبر داد و گفت: با پیگیری انجمن‌های حمایت زندانیان در سطح استان، تا پایان سال اقدامات خوبی به منظور اشتغال همسران و فرزندان مددجویان تحت پوشش به انجام خواهید رسید.

در ادامه این جلسه معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان، با اشاره به نقش مهم اشتغال در پیشگیری از بروز مشکلات و آسیب‌ها اظهار داشت: این امر علاوه بر زندانیان، در خصوص خانواده آنان نیز صدق می‌کند که انشاءالله با تاکیدات مدیر کل محترم در خصوص شناسایی و معرفی اعضای بیکار خانواده مددجویان به مراکز مختلف، مسئله اشتغال این قشر آسیب پذیر تا حدود زیادی حل گردد.

حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی نقش قضات و مقامات قضایی را در پیشبرد برنامه‌های اشتغال زندانیان مهم دانست و گفت: حضور مراجع محترم قضایی در جلسات کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی، می‌تواند باعث تعامل بیشتر و در نتیجه کمک به برطرف‌سازی برخی از موانع ایجاد اشتغال شود.

در ادامه این جلسه حسین گونه‌پی مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان گزارش مختصری از عملکرد این بنیاد در خصوص کمک به توسعه اشتغال در زندانها ارائه کرد.

رؤسای زندانهای تابعه نیز، با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته، به تشریح برنامه‌های پیشنهادی و در دست اقدام در خصوص توسعه اشتغال مددجویان در زندانها پرداختند.

Eshteghal_Semnan05

Eshteghal_Semnan02

Eshteghal_Semnan03

Eshteghal_Semnan04

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.