اخبار کوتاه

رئیس زندان دامغان: در ماه مبارک رمضان ۷ زندانی محکوم مالی با کمک خیرین آزاد شدند

Damghan-Neshast

رئیس زندان دامغان از آزادسازی ۷ نفر از زندانیان محکوم جرائم مالی با کمک خیرین دامغانی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، سیدعلی سیادت در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: در ماه مبارک رمضان با پیگیری مسئولین زندان و همت انجمن حمایت از زندانیان و مردم فهیم این شهرستان، تعداد هفت زندانی غیر عمد از بند رها شدند.

وی تصریح کرد: بدهی این زندانیان مجموعا حدود ۹۰ میلیون تومان بود که شکات با مداخله شورای حل اختلاف زندان و واحد مددکاری از بخشی از این بدهی گذشت کردند و مابقی با کمک مالی خیرین به صورت پرداخت شد.

رئیس زندان دامغان با اشاره به آزادسازی ۱۱ نفر از مددجویان از ابتدای سال جاری تاکنون، ابراز داشت: در جشن گلریزان امسال نیز ۵۵ میلیون تومان به همت مردم دامغان جمع آوری شد.

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل مرخصی ویژه ماه مبارک رمضان از سوی قوه قضائیه گفت: در ماه مبارک رمضان ۲۰ درصد از زندانیان واجد شرایط این زندان به مرخصی اعزام شدند.

سیادت در پایان با بیان اینکه زندان کنونی دامغان در مرکز شهر قرار دارد اظهار امیدواری کرد با اتمام ساخت زندان جدید در بیرون شهر، یکی از دغدغه های امنیتی شهر مرتفع گردد.

گفتنی است در این نشست خبری که با حضور دادستان و رؤسای دادگاه امیراباد، اداره تعزیرات، اداره زندان، انجمن حمایت و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد، مسئولین قضائی شهرستان دامغان در خصوص عملکرد دستگاه متبوع خود به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.