گفتگو با خیرین سمنانی در رابطه با کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد

Golrizan-goftgoهر ساله در ماه مبارک رمضان در استان سمنان مانند سایر استان‌های کشور برای آزادسازی زندانیان غیرعمد جشنی با عنوان آیین گلریزان برگزار می‌شود که در آن خیران با اهدای مبالغی برای آزادسازی زندانیان غیرعمد این استان همت می‌کنند. در همین رابطه گفتگویی با چند نفر از شهروندان و نیکوکاران سمنانی را به شما تقدیم می‌کنیم.

 

 

Ghalam-pen2 یکی از خیران سمنانی در این گفتگو با بیان اینکه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، باعث کاهش بسیاری از صدمات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود، گفت: یکی از سنت‌های ماه میهمانی خدا، دستگیری و کمک به فقرا و نیازمندان است و نباید در این ماه پرخیر و برکت زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند از ذهن مردم نیکوکار فراموش شوند.

وی ابراز داشت: ماه مبارک رمضان، ماه مغفرت و رحمت و فرصتی است که مؤمنان به همنوعان خود کمک کنند و امیدواریم در این ماه تمامی زندانیان جرائم غیرعمد با حمایت خیران از زندان آزاد شوند تا شادی و نشاط به میان خانواده‌های آنان برگردد.

این خیر حمایت مردم و خیرین از جشن گلریزان را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: حضور مردم و حمایت خیرین سمنانی در جشن آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد تأثیر به سزایی در فرهنگ‌سازی این حرکت خداپسندانه در جامعه دارد.

وی با اشاره به اهمیت جشن گلریزان اظهار کرد: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از زندان علاوه بر اینکه اجر و پاداش فراوانی نزد خداوند متعال دارد سبب کاهش بسیاری از صدمات و آسیب‌های اجتماعی جامعه نیز می‌شود.

این خیر نیکوکار اضافه کرد: مشارکت مردم استان سمنان در زمینه حمایت از زندانیان جرایم غیر‌عمد نمونه و هر سال نسبت به سال گذشته به مراتب بیشتر بوده و در جهت پیشبرد اهداف ستاد دیه کمک کرده‌اند.

وی مردم را حامیان اصلی ستاد مردمی دیه دانست و گفت: حضور مردم و کمک‌های آنان دارای برکت خاصی است و این تاثیرگذاری را می‌توان از افزایش حضور مادی و معنوی اقشار مختلف جامعه در کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد ببینیم.

golrizan-goftgo966Ghalam-pen2 یک فرهنگی نیز در این گفتگو بیان داشت: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد موجب نجات خانواده‌ها و در کل جامعه از ایجاد و رشد آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

بافتی با اشاره به اینکه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سنتی نیک و پسندیده است، گفت: خوشبختانه مردم استان سمنان همواره در تمامی امور خیریه حضوری پرشور و گسترده داشتند و بی‌شک در جشن آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد هم شاهد شرکت گسترده آنها خواهیم بود.

این شهروند یکی از سنت‌های ماه میهمانی خدا را دستگیری از نیازمندان خواند و عنوان کرد: علاوه بر کمک به سایر اقشار نیازمند جامعه در ایام ماه مبارک رمضان یاری رساندن به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد را هم به مردم یادآوری کنیم.

وی با اعلام حمایت قاطع خود از جشن آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد گفت: با آزادی یک زندانی جرائم غیرعمد از زندان در حقیقت یک خانواده از نابودی و آسیب‌های اجتماعی نجات پیدا می‌کند.

بافتی ادامه داد: هرگونه حرکت مادی و معنوی در راستای آزادی این قشر آسیب‌پذیر جامعه در ماه نزول قرآن قطعا دارای اجر و پاداش فروانی نزد خداوند متعال خواهد بود.

Ghalam-pen2 مظفری از شهروندان سمنانی نیز در این گفت‌و‌گو اظهار داشت: زندان جای مرتکبان جرائم عمدی است و باید تلاش شود کسانی که به دلایلی از جمله جرائم مالی غیرعمدی در زندان هستند با رعایت موازین قانونی به جامعه و کانون خانواده بازگردند.

وی فعالیت‌های ستاد دیه استان سمنان در سال‌های گذشته را قابل توجه و ارزشمند دانست و افزود: کمک به زندانیان نیازمند جرائم مالی غیر‌عمد همچون جذب کمک‌های خیرین در حوزه سلامت دارای اهمیت است.

این شهروند با بیان اینکه شاید بسیاری تصور کنند همه زندانیان به واسطه جرائم مهم و سلب آرامش از جامعه روانه زندان شده‌اند، تصریح کرد: باید افکار عمومی جامعه را نسبت به نحوه زندانی شدن افراد و اعمال قانون در خصوص مددجویان جرائم غیر‌عمد روشن کنیم که این امر یکی از وظایف مهم ستاد دیه استان است.

مظفری با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی افراد و آحاد جامعه نسبت به یکدیگر اظهار داشت: گام‌های خیرخواهانه‌ای که ستاد دیه استان با جذب کمک‌های خیرین در راستای آزاد سازی زندانیان برمی‌دارد باعث رضایت خداوند و کاسته شدن آسیب اجتماعی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در زندان ماندن فردی که به لحاظ بی‌احتیاطی و به صورت غیرعمد باعث صدمه بدنی و یا فوت شخصی شده و یا به لحاظ عجز مالی قادر به پرداخت دین خود نمی باشد و خانواده خود را در معرض آسیب قرار داده، بی‌فایده و قطعاً کمک به این دسته از زندانیان باعث نجات این خانواده‌ها از آسیب‌های احتمالی خواهد شد.

این شهروند در پایان عنوان داشت: اگر با فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی بتوانیم در اذهان جامعه تفاوت میان محکومان جرائم غیرعمد با دیگر جرائم را مشخص کنیم، زمینه جذب حمایت‌های مادی و معنوی خیرین بیشتری فراهم می‌شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize