اخبار کوتاه

اشتغال به کار ۲۰ مددجوی اردوگاه حرفه آموزی سمنان در کارخانه‌ اتوبوس‌سازی

Ordogah_96-6-1

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی سمنان از اشتغال به‌کار ۲۰ نفر از زندانیان این مرکز در شرکت تولیدی و صنعتی عقاب افشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، رضا ابوالخیریان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت ایجاد فرصت برای اشتغال زندانیان و در راستای اجرای اهداف سازمانی و کاهش آسیب، قراردادی بین اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان و شرکت تولیدی و صنعتی عقاب افشان تولید کننده انواع اتوبوس عقاب – اسکانیا جهت به‌کارگیری تعدادی از مددجویان در آن شرکت منعقد شد.

وی با قدردانی از  مدیرکل زندانها و مقامات قضایی استان به جهت توجه به موضوع اشتغال مددجویان و ارائه همکاری‌های لازم در این خصوص، خاطرنشان کرد: گسترش اشتغال و حرفه آموزی زندانیان در جهت مساعدت تامین نیازهای اولیه زندانیان و خانواده هایشان و در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

ابوالخیریان با اشاره به نقش مهم اشتغال زندانیان در کمک به اقتصاد خانواده آنان خاطرنشان کرد: با اقداماتی که به منظور اشتغال زندانیان انجام گرفته، مددجویان می‌توانند در خارج از زندان در مسیر درآمدزایی برای خود و خانواده تلاش کنند و در عین حال از بروز بسیاری از آسیب‌های احتمالی نیز جلوگیری می‌شود.

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی سمنان در پایان با تشکر از اکبری راد مالک شرکت عقاب افشان به جهت مساعت در بکارگیری مددجویان تصریح کرد: این مرکز بستر و آمادگی لازم را برای مشارکت با سازمانها و بخش‌های عمومی و خصوصی در تامین نیروی کار و اجرای برنامه‌های عمرانی و تولیدی دارد و استقبال مددجویان واجد شرایط نیز تاکنون مؤید موفقیت برنامه‌های اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان بوده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize