اخبار کوتاه

اقدام خیرخواهانه کوهنوردان سمنانی و اهتزاز پرچم ستاد دیه استان سمنان بر فراز قله دماوند

Damavand_Dieh_Semnan_01

به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا علیه‌السلام جمعی از کوهنوردان سمنانی با حمل پرچم «ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند استان سمنان» در مسیر فتح قله دماوند، مبلغی را برای آزادی یکی از زندانیان جرایم غیرعمد این نهاد مردمی جمع‌آوری کردند.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، در این برنامه ورزشی که با هماهنگی این نهاد حمایتی و با هدف فرهنگ‌سازی در پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها انجام شد، علاوه بر توزیع اقلام فرهنگی و آموزشی مبلغی برای آزادی یک زندانی زن سرپرست خانواده جمع آوری شد.

در این اقدام خداپسندانه که ۸ ورزشکار استان سمنان متولی آن بودند، در مسیر صعود ۳ روزه به قله آتشفشانی دماوند اطلاعاتی از عملکرد این مجموعه حمایتی در راستای آزادی زندانیان واجد شرایط در اختیار کوهنوردانی استان‌های مختلف کشور قرار گرفت تا در اقدام مشابهی این طرح انساندوستانه در سایر قلل مرتفع ایران اسلامی هم اجرایی شود.

دماوند با ارتفاع ۵۶۱۰ متری خود به عنوان بام ایران زمین و بلندترین قله مخروطی جهان شناخته می‌شود و به دلیل جاذبه‌های طبیعی همچون فعالیت آتشفشانی این کوه که هم اکنون در شرایط نیمه فعال است، مهمانان بسیاری از سراسر کشور هر ساله بویژه در ایام فصل تابستان از این طبیعت بکر و چشمه‌های گوگردی و آب گرم آن بهره‌مند می‌شوند.

Damavand_Dieh_Semnan_03

Damavand_Dieh_Semnan_02

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize