اخبار کوتاه

کهربایی در بازدید از کارگاه قالیبافی زندان دامغان تاکید کرد: توانمندسازی مددجویان از طریق حرفه‌آموزی و اشتغال

Damghan-kahroba-96-5h4_03

امید کهربایی معاون اداری و مالی زندانهای استان سمنان از کارگاه قالیبافی تازه تاسیس زندان دامغان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، کهربائی که به همراه کارشناسان اعتبارات استانداری از زندان دامغان بازدید می‌کرد، از نزدیک مشکلات موجود به ویژه در بخش مالی را بررسی کرد و در راستای مرتفع نمودن این مشکلات با کمک استانداری قول پیگیری و مساعدت داد.

معاون اداری و مالی زندانهای استان، همچنین در معیت رییس زندان دامغان از کارگاه قالیبافی تازه تاسیس زندان بازدید کرد و تلاش‌های رییس و کارکنان این زندان را در ساخت و راه‌اندازی این کارگاه با قابلیت آموزش و اشتغال ۲۰ زندانی را مورد ستایش قرار داد.

امید کهربایی با بیان اینکه برنامه‌های توسعه اشتغال مددجویان و خانواده آنان در راستای منویات مقام معظم رهبری در این خصوص می‌باشد ابراز کرد: یکی از رویکردهای محوری اداره کل زندانهای استان در جهت کاهش آسیب و فراهم نمودن زمینه فرصت‌های شغلی پس از آزادی زندانیان، توانمندسازی مددجویان از طریق حرفه‌آموزی و اشتغال در زندان است.

وی تشکیل کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندانهای استان را مهترین اقدام در جهت تمرکز برنامه‌ریزی‌ها در امر توسعه اشتغال مددجویان استان دانست و تصریح کرد: جلسات این کارگروه همه ماهه با حضور رؤسای زندانهای تابعه و سایر اعضاء به ریاست مدیر کل محترم برگزار می‌شود.

رییس زندان دامغان نیز در این بازدید با اشاره به برنامه سازمان زندانها درخصوص توسعه اشتغال مددجویان و تاکیدات مدیر کل زندانهای استان در این خصوص اظهار داشت: تلاش کردیم با وجود کمبود شدید فضای فیزیکی در زندان دامغان، این کارگاه را با هدف آموزش و اشتغال زندانیان راه‌اندازی نماییم.

سیدعلی سیادت افزود: انشاءالله با حمایتهای استانی، این تلاش‌ها به بار بنشیند و مددجویان شاغل بتوانند پس از درآمدزایی به اقتصاد خانواده‌های خود کمک کنند و خود را نیز از این طریق از آسیب‌های اجتماعی دور نگاه دارند.

 

Damghan-kahroba-96-5h4_04

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.