اخبار کوتاه

پدر مهربان سبزواری با گذشت دیه فرزندش، موجب آزادی زندانی گرمساری شد

Anjoman-garmsar

با پیگیری‌های مجدانه انجمن حمایت زندانیان گرمسار، پدر سبزواری در یک اقدام خداپسندانه و تحسین برانگیز و با هدف کسب رضای خداوند و ترویج فرهنگ عفو و بخشش از بخشی از دیه فرزندش به مبلغ صد و پنجاه میلیون تومان گذشت و موجب آزادی زندانی گرمساری شد.

گذشت کردن یکی از فضیلت‌ها و ارزش‌های اخلاقی انسان است که از سوی همگان به حکم سیره عقلایی مورد توجه و عنایت قرار گرفته است.

همچنین عفو و گذشت موجب می‌شود تا انسان از عفو الهی بهره‌مند شود و در سایه بخشش خداوندی از گناهان وی در گذشته شود و نسبت به خطاها و گناهان مورد عفو و گذشت قرار گیرد.
در نیمه‌های  گرم تابستان خانواده‌ای سبزواری  که حدود  ۸ سال است داغ از دست دادن فرزند خود را به واسطه تصادف با یک دستگاه موتورسیکلت به دوش می‌کشند، با گذشت از قسمت اعظمی از دیه  فرزند خود نشان داد هنوز روح جوانمردی در کالبد جامعه در جریان است.

این پدر مهربان با توضیح اینکه فرزندش در هنگام وقوع این حادثه دارای دو فرزند بوده اظهار کرد: در حدود ۸ سال قبل بود که بی‌احتیاطی یک موتورسوار باعث مرگ فرزندم علیرضا شد که پلیس پس از طی مراحل تحقیقاتی و قضایی و بنا بر رأی دادگاه راکب موتورسیکلت را موظف به پرداخت دیه کرد.

این پدر سبزواری در ادامه با چشمانی اشکبار توضیح داد: من پدر ۴ فرزند و ساکن سبزوار هستم. پسرم سال‌ها قبل برای انجام کار به شهرستان گرمسار عزیمت کرده بود که این حادثه دردناک برایش اتفاق افتاد و ما را برای همیشه تنها گذاشت.

وی در ادامه بیان کرد: اکنون دختر علیرضا بزرگ شده است و در عید غدیر قرار است به خانه بخت برود ما نیز تصمیم گرفتیم قبل از عروسی دخترش، از به زندان افتادن این فرد بگذریم که امیدوارم ثواب این کار در آن دنیا نصیب فرزندم شود.

این پدر بخشنده در ادامه بیان کرد: همه چیز را به خدا سپردم ، امروز هم پشیمان نیستم، احساس می‌کنم خداوند مرا دوست داشت و لطف او شامل حال من شد که توانستم گذشت کنم، و اکنون هم رضایت خدا را داریم و هم رضایت مردم و از این بابت بسیار راضی و خشنودیم.

Garmsar-Anjoman2در ادامه محمدمهدی غفوریان مدیر عامل  انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گرمسار که در این  اقدام خداپسندانه نقش بسزایی داشته گفت: بدون شک مردم متدین شهرستان گرمسار در امور اجتماعی و خیرخواهانه همیشه بسیار فعال و در همه حال یار و یاور یکدیگرند و کمک‌های مالی و معنوی که مردم شهرستان به این انجمن ارائه می‌دهند نیز گواه این مسئله است.

وی ادامه داد: تلاش‌های خوبی در این انجمن صورت گرفته است و تمام سعی ما این است که بتوانیم گره ای از مشکلات مردم باز نماییم .

غفوریان با بیان اینکه انجمن حمایت از زندانیان گرمسار تاکنون قدم‌های بسیار خوب و مؤثری را برای کمک به زندانیان بی‌بضاعت برداشته است ابراز کرد: یکی از برنامه‌های این انجمن کمک و حمایت از زندانیان نیازمند و تلاش برای آزادسازی آنان با مشارکت خیرین و مردم می‌باشد.

غفوریان در پایان با بیان اینکه اقدامات انجمن برای کمک به زندانیان، در مواردی از جغرافیای شهرستان و استان فراتر می‌رود، اظهار کرد: در مورد این پرونده، خودم به صورت مجدانه پیگیر جلب رضایت این پدر بزرگوار در شهرستان سبزوار شدم و خدا را شاکرم که توانسیم رضایت وی را جلب نماییم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.