روزنامه ایران: بازگشت به زندگی از پای دار

Ir-an-aban96Iran-NPروزنامه ایران: گروه حوادث / محکوم اعدامی که سحرگاه دیروز در زندان شاهرود برای اجرای حکم قصاص، پای چوبه دار رفته بود با رضایت اولیای دم بخشیده شد و به زندگی بازگشت.

ایرج میرزایی، رئیس زندان شاهرود گفت: «این زندانی از چهار سال قبل به جرم قتل در زندان بسر می‌برد تا اینکه سحرگاه یکشنبه پای چوبه دار رفت. اما با پیگیری‌ها و تلاش چند ماهه کارگروه دریافت رضایت در جرایم قتل عمدی زندان شاهرود و جلب رضایت اولیای دم، مادر داغدار مقتول دراقدامی خداپسندانه از حق قصاص خود گذشت و قاتل فرزندش را پای چوبه دار بخشید. به همین خاطر این زندانی به برکت ماه محرم و صفر در لحظه آخر از مرگ حتمی نجات یافت.»

line

Shahrvand-aban96Shahrvand

روزنامه شهروند: یک زندانی محکوم به قصاص در شهرستان شاهرود با گذشت اولیای‌دم پای چوبه ‌دار بخشیده شد.
ایرج میرزایی رئیس زندان شاهرود دراین‌باره گفت: «این زندانی به مدت چهار‌سال است که به جرم قتل در زندان بسر می‌برد. وی پس از پیگیری‌ها و تلاش چند ماهه کارگروه دریافت رضایت در جرایم قتل عمدی زندان شاهرود و جلب رضایت اولیای‌دم، مورد بخشش مادر داغدار مقتول قرار گرفت و از چوبه دار نجات یافت. مقدمات اجرای حکم این زندانی برای سحرگاه روز یکشنبه فراهم و این زندانی برای اجرای حکم قصاص راهی چوبه‌دار شده بود، اما با گذشت مادر داغدار از حق قانونی و شرعی خود مبنی بر اجرای حکم قصاص، این زندانی به برکت ماه محرم و صفر در لحظه آخر از مرگ حتمی نجات یافت.»

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.