رهایی زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار با رضایت اولیای دم در شاهرود

Gozasht_Dar

رئیس زندان شاهرود گفت: یک زندانی محکوم به قصاص شاهرودی با گذشت اولیای دم در پای چوبه ‌دار بخشیده شد.

Mirzaee-Shahroodایرج میرزایی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی زندانهای استان سمنان اظهار کرد: این زندانی به مدت ۴ سال است که به جرم قتل در زندان بسر می‌برد که پس از پیگیری‌های مکرر و تلاش چند ماهه کارگروه اخذ رضایت از شکات در جرائم قتل عمدی زندان شاهرود و جلب رضایت اولیای دم مورد بخشش مادر داغدار مقتول قرار گرفته و از چوبه دار نجات یافت.

وی افزود: مقدمات اجرای حکم این زندانی برای سحرگاه امروز (۳۰مهرماه) فراهم و این زندانی برای اجرای حکم قصاص راهی چوبه دار بود، اما خوشبختانه با گذشت مادر داغدار از حق قانونی و شرعی خود مبنی بر اجرای حکم قصاص، این زندانی به برکت ماه محرم و صفر در لحظه آخر از مرگ حتمی نجات یافت.

میرزایی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای جلب رضایت خانواده مقتول افزود: پیگیری‌های چندین ماهه مسئولان این زندان با کمک معتمدین، مسئولین ادارت و نهادها خصوصا بیت معظم آیت‌الله شاهرودی صورت پذیرفته است.

رئیس زندان شاهرود با ابراز خرسندی از گذشت اولیای دم از قصاص نفس این زندانی یادآور شد: مهر و رافت اسلامی همواره در جامعه راهگشا بوده است به طوریکه این گونه اقدامات خداپسندانه سبب نشر و ترویج الفت، محبت و قرب الهی در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه کارگروه اخذ رضایت از شکات در جرائم قتل عمدی از ابتدای امسال در زندان شاهرود تشکیل شده است تصریح کرد: اعضای این کارگروه را رییس زندان، معاون رییس زندان، مسئول فرهنگی، روان شناس، مسئول اجرای احکام، دبیر شورای حل اختلاف زندان تشکیل می‌دهند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.