مدیر کل زندانهای سمنان: صیانت و پیشگیری از آسیب‌های فراروی کارکنان از وظایف اصلی ما است

Semnan_Setad15_96-7_01

مدیر کل زندانهای استان سمنان با بیان اینکه وظیفه داریم از کارکنان در برابر آسیب‌ها و تهدیدها صیانت کنیم، گفت: برای دستیابی به این هدف، پیشگیری را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، عباسعلی عرب در پانزدهمین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر اظهار کرد: هدف اصلی جلسات ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر، هم اندیشی و هم‌افزایی و مشارکت در طرح مسائل و ارائه مناسبت‌ترین راهکارها است.

وی با بیان این مطلب که هدف اصلی ما در این ستاد تلاش برای کاستن از آسیب‌ها می‌باشد افزود: مسئولین کمیته‌ها برای پربارتر شدن جلسات ستاد کاهش، پیشنهادهای خود را مطرح کنند تا برای اجرا در زندانها مورد بررسی قرار بگیرد.

مدیر کل زندانهای استان سمنان در ادامه با بیان اینکه آسیب‌ها فقط مختص زندانیان نیستند، گفت: قدم اول در بحث صیانت از نیروی انسانی، شناسایی آسیب‌هایی است که ممکن است گریبانگیر کارکنان و سربازان وظیفه بشود. در این صورت است که می‌توان قدم بعدی را برای پیشگیری برداشت و احتمال بروز و پیشرفت آسیب‌ها و تهدیدها را کاهش داد.

عرب پیشگیری از بروز آسیب را عامل اصلی عدم تبدیل آن به تخلف و جرم دانست و عنوان کرد: صیانت از کارکنان در برابر آسیب‌ها و تهدیدها وظیفه ماست و برای دستیابی به این هدف، پیشگیری را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده‌ایم.

در ادامه حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان با اشاره به نظم و استمرار جلسات ستاد کاهش آسیب در طول سال عنوان داشت: خوشبختانه جلسات ستاد کاهش در استان سمنان با طرح موضوعات متنوع و حضور مهمانان مختلف از نهادهای قضایی، انتظامی و درمانی از کیفیت و اثربخشی بسیار خوبی برخوردار بوده است.

دبیر ستاد کاهش آسیب زندانهای استان دستور جلسات ستاد را هدفمند دانست و اظهار امیدواری کرد: با بهره‌گیری از توصیه‌های مدیر کل محترم و مشارکت بیشتر مسئولین کمیته‌های نه‌گانه در طرح مباحث و پیشنهادها، برای رسیدن به اهداف بهتر از پیش عمل کنیم.

 

Semnan_Setad15_96-7_02

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.