مراسم تودیع و معارفه رئیس اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان برگزار شد

Ordogah_Todi96-8_0

طی حکمی از سوی مدیرکل زندانهای استان سمنان، حسن کریم کشته به سرپرستی اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، جلسه تودیع و معارفه رییس اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان با حضور مدیرکل زندانها، معاونین و مسئولان اداره کل و کارکنان اردوگاه حرفه‌آموزی در محل سالن اجتماعات برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل زندان‌های استان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء (ع) در آستانه اربعین حسینی و خوشامدگویی همکاران از رضا ابوالخیریان رییس پیشین اردوگاه قدردانی کرد و گفت: وی در مدت فعالیت خود در اردوگاه حرفه‌آموزی، نیرویی تلاشگر بود که در بخش‌هایی مانند توسعه اشتغال عملکرد خوبی داشت. برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق در خدمت دارم و امیدوارم آقای کریم‌کشته نیز در جایگاه جدید موفق باشد.

عباسعلی عرب در ادامه با تاکید بر اهمیت تعامل رؤسای زندانها با قضات و دادستان‌ها، شرط توفیق زندانها را تعامل کامل با مراجع قضایی دانست و بیان داشت: خوشبختانه با تعامل و پیگیری‌های بسیار خوبی که در چند سال اخیر صورت گرفته، آمار موجودی و ورودی در زندانهای سمنان از جمله اردوگاه حرفه‌آموزی کاهش داشته است.

وی افزود: رییس زندان با توجه به اینکه ضابط قضایی دادستان به شمار می‌رود، تقویت این تعامل بسیار ضروری و مهم است.

عرب با بیان اینکه وظیفه اصلی ما در زندانها، نگهداری همراه با اصلاح و تربیت زندانیان و در آخر تحویل آنان به جامعه است، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم در انجام این وظیفه موفق باشیم، باید ارتباط و تعاملی سازنده، محکم و مستمر با مراجع محترم قضایی داشته باشیم.

این مقام ارشد زندانها‌ی استان با اشاره به اهمیت فراوان حفظ وحدت و همدلی بین کارکنان یک مجموعه با وجود اختلاف سلایق، ابراز کرد: تفرقه و عدم همدلی در هر جایی مشکل‌ساز و مانع رشد است و در امر زندانبانی نیز مخل اجرای برنامه‌های اصلاحی و برقراری نظم و امنیت خواهد بود.

وی افزود: بنده به همه همکاران محترم اکیدا توصیه می‌کنم در هر شرایطی اتحاد و همدلی خود را حفظ کنند و از اختلاف سلیقه‌ها و تفاوت نظرات برای دستیابی به اجماع نظر و انتخاب بهترین راهکارها در مسیر خدمت‌گزاری و اعتلای سازمان بهره ببرند.

عرب اقتدار را برای برقراری نظم و امنیت در زندانها ضروری دانست و اذعان داشت: اقتدار در اِعمال قانون منافاتی با رعایت احترام و حقوق شهروندی زندانیان و خانواده آنان ندارد و همانطور که در خصوص اهمیت وحدت در بین کارکنان عرض کردم، فقدان وحدت در اقتدار مسئولین زندان نیز خدشه وارد می‌کند و باعث تضعیف مجموعه می‌شود.

مدیرکل زندان‌های سمنان خدمت‌رسانی به خانواده مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان را بسیار پراهمیت دانست و گفت: خانواده زندانیان به‌عنوان شهروندان این کشور دارای حقوقی هستند و با عنایت به اینکه اکثر آنان از اقشار ضعیف جامعه می‌باشند، تسریع در انجام امور و خدمت‌رسانی به آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که شرایط خاص اردوگاه حرفه‌آموزی در مقایسه با دیگر زندان‌ها، زمینه بسیار مساعدی را برای پیاده‌‌سازی بسیاری از برنامه‌ها و طرح‌ها در حوزه‌های فرهنگی، قرآنی، روان‌درمانی و حرفه‌آموزی و اشتغال فراهم کرده است، خطاب به سرپرست جدید و مسئولان اردوگاه در خصوص اهمیت ارتقای بهداشت، افزایش سرعت و کارآیی در اجرای احکام و لزوم ثبت سیستمی آمار و اطلاعات در بخش‌های مختلف تاکید کرد.

عباسعلی عرب در ادامه با معرفی آقای حسن کریم کشته به عنوان سرپرست اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان خاطرنشان کرد: ایشان فردی تحصیل‌کرده و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق و فردی پرکار و متدین هستند و تجارب ارزنده‌ای در سنگر زندانبانی در استان دیگر داشته‌اند. امیدواریم با توکل به خداوند متعال و توسل به اهل بیت (ع) و همچنین کمک و همدلی همکاران در انجام امور و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی در سنگر جدید موفق و مؤید باشد.

وی اضافه کرد: از همه کارکنان محترم در اردوگاه می‌خواهم همانطور که همکاری لازم را با آقای ابوالخیریان و رؤسای گذشته داشته‌اند، با ایشان نیز نهایت همکاری را داشته باشند تا انشاءالله مجموعه اردوگاه در رسیدن به اهداف اصلی زندانبانی که همانا امور اصلاحی و کاهش جمعیت کیفری می‌باشد بیش از گذشته توفیق داشته باشد.

مدیر کل زندانهای استان در پایان با تشکر و قدردانی از خدمات رضا ابوالخیریان، برای وی آرزوی توفیق و بهروزی کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، ابوالخیریان به ارائه عملکرد اردوگاه در طی مدت ۲ سال مسئولیت خود پرداخت و از جمع همه همکاران مجموعه خداحافظی کرد.

پس از آن کریم‌کشته سرپرست جدید اردوگاه با تشکر از حسن اعتماد مدیر کل زندانهای استان و قدردانی از ابوالخیریان رییس سابق اردوگاه، اظهار امیدواری کرد با همدلی و مشارکت تمامی پرسنل و تعامل با دستگاه‌های اجرایی در مسیر خدمت موفق باشد.

و در پایان پس از تقدیم حکم سرپرست جدید اردوگاه توسط مدیر کل زندانهای استان به حسن کریم‌کشته، با اهداء هدایایی توسط مدیر کل و مدعوین از زحمات ابوالخیریان تقدیر و تشکر شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.