معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای سمنان: راهپیمایی اربعین عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) حرکتی عظیم و مایه مباهات است

Sem_Akhlagh_Ghodrati96-8_1

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان با بیان اینکه اربعین روز تکمیل انقلاب سترگ عاشوراست، اظهار داشت: راهپیمایی و اجتماع عظیم عاشقان اباعبدالله‌الحسین (ع) در اربعین، حرکتی عظیم و مایه مباهات است.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی که به مناسبت ایام سوگواری ماه صفر در جمع کارکنان زندانهای استان سخن می‌گفت، اربعین را روز تکمیل انقلاب سترگ عاشورا دانست و ابراز داشت: این اجتماع میلیونی، تجلی عزم و ارده عاشقان امام حسین (ع) است که در قالب راهپیمایی تجلی پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه این راه، حرکتی نمادین برای برافراشتن پرچم اسلام واقعی است، گفت: راه رسیدن به کربلا با قدم‌های عاشقان اباعبدالله (ع) راهی به سمت آزادگی و سفری معنوی برای رسیدن به حقیقت است.

معاون زندانهای استان در ادامه با بیان اینکه عمل کردن به سیره اهل بیت و توسل به ایشان بهترین راه برای رسیدن به خدا است، ابراز داشت: در میان این بزرگواران تمسک به سیدالشهداء نزدیک ترین راه رسیدن به خدا، است و در این خصوص در روایات تأکید شده است.

حجت‌الاسلام قدرتی با بیان اینکه همه امامان (ع) همگى درهاى بهشتند، امّا درب حسین گشوده‌تر است، تصریح کرد: امام حسین (ع) امام همه است. همانطور که عرفا و اولیاء الله را در می‌یابد، گمراهان را هدایت کرده و گناهکاران را برای ترک گناه و بازگشت به دنیای پاکی‌ها مدد می‌دهد.

وی با نقل حدیثی گهرباری از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند:«همانا حسین بن علی در آسمانها شناخته شده‌تر است تا زمین و همانا در جهت راست عرش خداوند بزرگ نوشته شده که حسین مصباح هدایت و کشتی نجات است» اذعان داشت: از اینجاست که می‌بینیم بسیاری از گنهکاران در طول تاریخ با کمک و مدد امام حسین (ع) گناه را ترک کرده و سعادتمند شدند و برای بسیاری از افراد محرم سرآغاز زندگی دوباره می‌باشد.

گفتنی است در این مراسم که پس از قرائت زیارت پرفیض عاشورا برگزار شد، امید کهربایی معاون اداری و مالی زندانهای استان و کارکنان اداره کل، زندان سمنان، بازداشتگاه، اردوگاه حرفه‌آموزی و بنیاد تعاون زندانیان استان حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.