پیام استان سمنان: اشتغال زندانیان در ارتقای سلامت اجتماعی آنان مؤثر است

pay-am-96-8روزنامه پیام استان سمنان: مدیر کل زندانهای استان سمنان با بیان اینکه اشتغال مولد باعث می‌شود زندانیان خود را در حل بخشی از مشکلات اقتصادی خانواده سهیم بدانند ابراز کرد: تاثیر این امر در ارتقای سلامت اجتماعی مددجویان قابل مشاهده است.

عباسعلی عرب در ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندانهای استان که با حضور معاون اداری و مالی، رؤسای زندانهای تابعه و سایر اعضای کارگروه برگزار شد، با اشاره به این مطلب که حرفه‌آموزی و اشتغال پایدار مهمترین برنامه‌های اصلاح و تربیت در زندانها به‌شمار می‌روند بیان کرد: هرچه اشتغال مددجویان گسترش یابد امنیت و ثبات در زندانها ارتقاء می‌یابد و علاوه بر آن تاثیرات مثبت اشتغال زندانیان در کمک به صرفه‌جویی در هزینه‌های زندان غیرقابل انکار است.

مدیر کل زندانهای استان سمنان با بیان اینکه تلاش‌ها باید در این راستا باشد که زندانها به محیط کار و تولید تبدیل شوند، گفت: تجربه نشان داده که مددجویانی که در یکی از مشاغل مولد به کار اشتغال داشته‌اند از روحیه بهتری برخوردار بوده و در نتیجه اخلاق و رفتار آنها نسبت به اطرافیان و خانواده بهبود یافته است.

وی افزود: افزون بر آن اشتغال مولد باعث می‌شود زندانیان خود را در حل بخشی از مشکلات اقتصادی خانواده سهیم بدانند که تاثیر این امر در ارتقای سلامت اجتماعی مددجویان قابل مشاهده است.

عرب با تاکید بر این که توانمندسازی زندانیان و خانواده آنان نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد اذعان داشت: اعضای کارگروه اشتغال و حرفه‌آموزی پیشنهادهای خود را برای اشتغال‌زایی و توامندسازی مددجویان زندانهای تابعه جهت تصویب و اجرا ارائه کنند.

این مقام ارشد زندانهای سمنان در ادامه خطاب به رؤسای زندانهای تابعه استان گفت: تمامی اقدامات خود را در خصوص ایجاد اشتغال با مطالعه آغاز کنید و تا هنگامی که آن را به سرانجام نرسانده‌اید، طرح دیگری را در راستای اشتغال در دست نگیرید، در غیر این صورت از توان و دقت شما کاسته می‌شود و نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق در امر توسعه اشتغال ابراز کرد: پیش از هر اقدامی، با همفکری همکاران و کارشناسان یک جدول برنامه‌ریزی تنظیم کنید و مراحل اجرایی را بر اساس آن به پیش ببرید.

عرب با بیان اینکه هدف تعیین شده در برنامه به‌عنوان شاخص عملکرد در نظر گرفته می‌شود عنوان کرد: برنامه‌ریزی زندانها باید به‌گونه‌ای باشد که پروژه مورد نظر در موعد مقرر به هدف نهایی برسد و هدف‌‌گذاری نیز طوری انجام گیرد که اهداف نه آنچنان بلندپروازانه و دست‌نیافتنی باشند و نه آنقدر کوچک که حاصلی در پی نداشته باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.