پیام استان سمنان: هم‌اندیشی مسئولان برای توسعه اشتغال زندانیان در گرمسار

پیام استان سمنان: جلسه هم‌‌اندیشی به منظور بررسی راهکارهای توسعه اشتغال و توانمندسازی زندانیان در فرمانداری شهرستان گرمسار برگزار شد.

pa-yam96-8به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، به منظور توسعه اشتغال زندانیان زندانیان جلسه‌ای با حضور عباسعلی عرب مدیرکل زندانهای استان سمنان، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس، حسین گونه‌پی مدیر بنیاد تعاون زندانیان سمنان، امیرحسن نیکپو رئیس زندان گرمسار، محمدمهدی غفوریان مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان، اعضای انجمن مدیران صنایع و رؤسای ادارات و مسئولین مرتبط در دفتر فرماندار گرمسار برگزار شد.

در این جلسه در خصوص راهکارهای توسعه اشتغال و توانمندسازی مددجویان زندان گرمسار با هدف ایجاد درآمد و کمک به معیشت خانواده آنان، بحث و تبادل نظر شد و پیشنهادهایی از جمله ایجاد گارگاه‌های تولیدی و بسته‌بندی در داخل زندان و همچنین زمینه‌سازی برای اشتغال زندانیان واجد شرایط در کارگاه‌های خارج از زندان ارائه شد.

حاضران در این جلسه هم‌اندیشی بر نقش مهم حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان در کاهش آسیب در زندان و نیز جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه تاکید کردند و اشتغال زندانیان را زمینه‌ای برای بازگشت این افراد به چرخه کار و تولید پس از آزادی دانستند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.