تاکید مدیر کل زندان‌های استان سمنان بر ضرورت کمک و آموزش به خانواده‌های در معرض آسیب زندانیان

Semnan_Moraghbat_01

مدیر کل زندان‌های استان سمنان در جلسه کارگروه شورای برنامه‌ریزی خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج که با حضور رؤسای زندانهای تابعه، مدیران عامل انجمن‌های استان، رییس مرکز مراقبت بعد از خروج استان برگزار شده بود بر آموزش خانواده زندانیان در سه حوزه طلاق، اعتیاد و مفاسد اخلاقی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در این جلسه با بیان اینکه «شورای برنامه‌ریزی خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج» به دنبال توانمندسازی زندانیان و خانواده آنان است، اظهار کرد: این شورا مسئولیت بازاجتماعی کردن زندانیان و کمک به خانواده آنان را به عهده دارد و باید با تشکیل آن در زندان‌های تابعه و برگزاری جلسات ماهیانه، نسبت به انجام وظایف خود اقدام کند.

وی با تاکید بر لزوم تحقق مطالبات مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) درخصوص اولویت‌های آسیب‌‌های اجتماعی کشور، ابراز کرد: خوشبختانه سال گذشته سازمان زندان‌ها در مقوله کاهش آسیب‌های اجتماعی توانسته در میان سایر دستگاه‌ها بدرخشد و امسال نیز در سه حوزه پیشگیری از وقوع طلاق همسران زندانیان، پیشگیری از اعتیاد همسران زندانیان و پیشگیری از مفاسد اخلاقی همسران و فرزندان زندانیان، دوره‌های آموزشی ویژه را برگزار خواهیم کرد.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان اضافه کرد: انتظار رهبر انقلاب (مد ظله‌العالی) در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی کار خارق‌العاده است لذا پس از شناسایی گروه‌های هدف در خصوص این سه آسیب توسط رؤسای زندان‌ها، در مراحل بعدی انجمن حمایت زندانیان با تشکیل کارگاه‌های آموزشی و دعوت از مدرسین مجرب دوره‌های آموزشی را آغاز و در پایان هر دوره نظرسنجی را انجام دهد.

باهنر با بیان اینکه بهزیستی مرجع علمی و آموزشی دوره‌های پیشگیری از طلاق و اعتیاد و حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی مرجع علمی و آموزشی پیشگیری از مفاسد اخلاقی می‌باشند، خاطرنشان کرد: ضمن استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهرستان‌ها برای اجرای بهینه دوره‌های آموزشی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات مناسب در این خصوص با هماهنگی اداره کل انجام بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، رسیدگی به مشکلات خانواده زندانیان را بسیار پراهمیت دانست و گفت: خانواده زندانیان جزء عائله سازمان زندانها است و آسیب به این خانواده‌ها به سازمان زندانها و انجمن‌های حمایت باز می‌گردد.

باهنر تاکید کرد: رؤسای زندانها و انجمن‌های حمایت زندانیان تمام تلاش خود را در خصوص شناسایی خانواده‌های با مشکلات ویژه را به‌عمل آوردند تا بنده شخصاً به اتفاق مسئولان زندانها و سایر نهادهای حمایتی استان از طریق بازدید از وضعیت آنان جهت کمک و رسیدگی به امور آنها اقدام نماییم.

گفتنی است، قرار است تا پایان سال جاری تعداد ۷۵۰ همسر و فرزند زندانیان در دوره‌های آموزش پیشگیری از طلاق، اعتیاد و مفاسد اخلاقی شرکت نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.