اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان سمنان در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی: با یک کار منسجم و تشکیلاتی شغل ایجاد کنیم

Sem_Eshteghal_96-10_1

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه توسعه اشتغال مولد زندانیان و خانواده آنان نیازمند بهره‌گیری از تمامی امکانات موجود می‌باشد ابراز کرد: برای تحقق این امر علاوه بر استفاده از ظرفیت انجمن‌های حمایت و بنیاد تعاون زندانیان استان، جلب همکاری سایر سازمان‌ها و نهادهای دولتی، غیردولتی مرتبط و خیرین اجتناب ناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در نهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندان‌های استان که با حضور معاونین، رؤسای زندانهای تابعه، مدیران عامل انجمن‌های حمایت زندانیان استان، مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان و سایر اعضای کارگروه برگزار شد، با اشاره به عزم جدی اداره کل برای گسترش اشتغال مولد در زندان‌ها بیان کرد: زندان‌ها با کمک بنیاد تعاون و انجمن‌های حمایت از زندانیان از پتانسیل‌های موجود در استان بهره بگیرند.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با برشمردن وظایف کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی در زندان‌ها اظهار کرد: اعضای کارگروه اشتغال وظیفه دارند علاوه بر تشخیص استعداد و سطح مهارت شغلی زندانیان، نسبت به تعیین دستمزد آنان برابر بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی اقدام و آمار اشتغال را در سامانه‌های مرتبط ثبت و ضبط نمایند.

باهنر با تاکید بر انتخاب مددجویان ماهر و زبده برای به‌کارگیری در پروژه‌های مختلف ابراز کرد: رؤسای زندانها باید در خصوص شناسایی زندانیان متخصص و ماهر در بدو ورود به زندان و اشتغال آنان اهتمام جدی داشته باشند تا سطح تولیدات کارگاه‌های اشتغال ارتقاء یابد.

وی با بیان اینکه اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان از قابلیت داشتن یک مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای برخوردار می‌باشد ابراز کرد: همانطور که از نام این مرکز پیداست، از وظایف بنیادی آن حرفه‌آموزی و کاردرمانی است، بنابراین می‌بایست از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و شورای مبارزه با مواد مخدر استان جهت ایجاد مرکز حرفه‌آموزی در این اردوگاه اقدام شود.

این مقام ارشد زندان‌های استان با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی، بیکاری مذموم و آن را نمی‌پذیرد، تاکید کرد: با یک کار منسجم علمی و تشکیلاتی برای زندانیان و خانواده‌های آنان شغل ایجاد کنیم تا وضعیت معیشتی و اقتصادی خانواده زندانیان بهبود یابد.

باهنر با اعلام آمادگی خود برای بازدید از وضعیت خانواده زندانیان و پیگیری اشتغال آنان، بیان کرد: باید از ظرفیت کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان نیز برای اشتغال خانواده مددجویان بهره بگیریم چرا که اشتغال علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی آنان از بروز بسیاری از آسیب‌های مخرب اجتماعی جلوگیری می‌کند.

در بخش دیگری از این جلسه حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان اشتغال زندانیان را مهمترین راه نجات آنان دانست و گفت: برای اجرای برنامه‌های توسعه اشتغال مددجویان باید به اصولی مانند اعتمادسازی، نظارت، استفاده از ظرفیت‌ها و حفظ حق و حقوق زندانیان توجه ویژه داشته باشیم.

در این جلسه رؤسای زندان‌های تابعه، مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان، دبیر کارگروه تخصصی اشتغال و مدیران عامل انجمن‌های حمایت زندانیان استان نیز به بیان نقطه نظرات خود در خصوص توسعه اشتغال زندانیان و خانواده آنان پرداختند.

 Sem_Eshteghal_96-10_2

Sem_Eshteghal_96-10_3

Sem_Eshteghal_96-10_4

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize