اخبار کوتاه

کاهش جمعیت کیفری و توسعه اشتغال، محور نشست رییس زندان با دادستان شاهرود

Shahrood_Dadsetan_96-9

رئیس زندان شاهرود از برگزاری نشست با دادستان عمومی و انقلاب شاهرود به همراه مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، ایرج میرزایی با اعلام این خبر گفت: با حضور در محل دفتر کار آقای حسین رجبی دادستان محترم عمومی و انقلاب شاهرود به اتفاق ابراهیم سعیدی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان، در خصوص کاهش جمعیت کیفری و توسعه اشتغال مددجویان بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: در این نشست در خصوص بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های قانونی در رابطه با ساماندهی زندانیان، کاهش جمعیت کیفری و اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان با دادستان محترم به گفتگو پرداختیم.

رییس زندان شاهرود با بیان اینکه هرچه جمعیت کیفری زندان کمتر باشد، انجام امور فرهنگی، مذهبی، فنی و حرفه‌ای و غیره با کیفیت بالاتری صورت خواهند پذیرفت، ابراز کرد: با تمهیدات در نظر گرفته شده در این نشست امیدواریم جمعیت کیفری زندان شاهرود بیش از پیش با کاهش روبرو باشد.

میرزایی با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص توسعه اشتغال در این جلسه، عنوان کرد: از اولویتهای زندان شاهرود حرفه‌آموزی به زندانیان در طول مدت تحمل کیفر می‌باشد و خوشبختانه در قالب تفاهم‌نامه منعقد شده با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای، اعزام مربی کلاس‌های مربوطه در حال انجام است و در پایان دوره به مددجویانی که موفق به اخذ نمره قبولی شوند گواهینامه مهارت بدون ذکر نام زندان داده خواهد شد.

رییس زندان شاهرود در پایان با قدردانی از مسئولین قضائی حوزه‌های شاهرود، بسطام، میامی، بیارجمند و به‌ویژه دادستان عمومی و انقلاب شاهرود، تعامل مراجع قضایی شهرستان با زندان شاهرود را بسیار خوب و سازنده برشمرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.