استاندار سمنان: آماده هرگونه همکاری برای تسریع در روند تکمیل و راه‌اندازی پروژه زندان‌های جدید جهت انتقال به خارج از شهرها هستیم

Semnan_Ostandar_96-10_1

مدیرکل زندان‌های استان سمنان در دیدار با سیدشهاب الدین چاوشی استاندار جدید سمنان، ضمن تبریک انتصاب وی به این سمت، به تشریح وضعیت موجود، عملکردها و مشکلات زندانهای استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر مدیرکل زندان‌های استان در این دیدار که با همراهی معاونین و مدیر عامل ستاد دیه استان در استانداری انجام پذیرفت، ضمن ارائه گزارشی از میزان پیشرفت پروژه‌ها، خواستار مساعدت استاندار برای تسریع در تکمیل پروژه‌های ناتمام زندانهای استان شد.

باهنر همچنین با اشاره به مشکل بودجه سازمان زندانها ابراز کرد: با مشکلات اعتباری موجود، مشکلات بسیاری در تامین نیازهای اولیه و اجتناب ناپذیر زندانیان و مباحث امنیتی و حقوق شهروندی وجود دارد، ضمن آنکه سرانه‌های پایین غذا و بهداشت و درمان زندانیان و عدم پوشش بیمه سلامت در طرح تحول سلامت، باعث اخلال در انجام وظایف زندانبانی و اقدامات تامینی و تربیتی در قبال زندانیان که بخش بزرگی از آنها از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه می‌باشند، خواهند شد.

وی در ادامه این دیدار، کمبود شدید نیروی انسانی در بخش تامین امنیت را از دیگر مشکلات انتظامی و امنیتی زندانهای استان دانست و خواستار مساعدت استاندار درخصوص اعطای مجوز برای استخدام شد.

مدیر کل زندانهای استان سمنان در پایان از استاندار خواست از زندان‌های استان بازدید داشته باشند تا بتوان با تعیین اولویت‌های کاری نواقص موجود را برطرف و کیفیت خدمات را ارتقاء داد.

استاندار سمنان نیز در این دیدار، نگاه انسانی سازمان زندانها به زندانیان و تلاش برای خدمت‌رسانی به آنان را فارغ از اینکه مرتکب چه جرمی شده‌اند، قابل تحسین دانست و گفت: اینکه مسئولین زندانها، زندانیان و خانواده آنان را عائله سازمان می‌دانند و از هیچ تلاشی برای کمک به آنان دریغ نمی‌کنند، قابل توجه است.

دکتر سیدشهاب الدین چاوشی با تاکید بر ضرورت تسریع در اتمام پروژه زندان جدید سمنان اظهار کرد: در مدت کوتاهی که در خدمت مردم استان بوده‌ام، انتقال زندان به خارج از شهر را یکی از دغدغه‌های مردم شهر سمنان دیده‌ام، چرا که علاوه بر مسائل امنیتی و تخلیه کاروانسرای تاریخی مرکز استان به‌عنوان مرکز گردشگری، انتقال زندانیان به زندان جدید باعث می‌شود اقدامات اصلاحی و تربیتی زندانیان به خوبی انجام پذیرد.

وی با بیان اینکه انجام این مهم علاوه بر حمایت استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی استان، مشارکت خیرین را نیز می‌طلبد خاطرنشان کرد: با انجام بازدید از زندان سمنان در آینده نزدیک، ایده‌های اولیه برای تسریع در انتقال زندان مطالعه و پس از کارشناسی، اجرایی خواهد شد.

در بخشی از این نشست، دکتر محمود قنبری معاون سیاسی اجتماعی استاندار سمنان و حجت‌الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان، نقطه نظرات خود را در خصوص مباحث مطرح شده بیان کردند.

در این دیدار، حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، کهربایی معاون اداری و مالی زندانهای استان و نقیبی مدیر عامل ستاد دیه استان، باهنر را همراهی می‌کردند.

Semnan_Ostandar_96-10_2

Semnan_Ostandar_96-10_3

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.