تابناک: با حضور دادستان و مدیرکل زندانها صورت گرفت: بررسی وضعیت اشتغال زندانیان در شرکت عقاب‌افشان

Ta-bn-ak96-10به گزارش تابناک سمنان: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در مراسم بازدید ظهر روز دوشنبه خود که به همراه مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان از خطوط تولید شرکت عقاب افشان صورت گرفت ضمن تاکید بر فراهم آوردنم زمینه اشتغال زندانیان در واحدهای تولیدی استان، حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان و فعالان اقتصادی را در راستای اقتصاد مقاومتی ضروری خواند.

آسیایی در ابتدای جلسه هدف از بازدید خود را بررسی وضعیت اشتغال مددجویان زندان‌های استان که در شرکت عقاب افشان جذب شده‌اند بیان کرد و افزود در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه‌قضاییه وظیفه داریم از شرکت های تولیدی و صنعتی بازدید تا در صورت نیاز حمایت های حقوقی، قضایی از سرمایه گذاری این حوزه داشته باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغیه مقام معظم رهبری اضافه کرد و افزود استفاده ی مطلوب از ظرفیت های قوه قضاییه در تحقق سیاست های مذکور در راستای امنیت سرمایه گذاری، رفع موانع حقوقی ـ قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در چارچوب وظایف و اختیارات قوه قضاییه، از وظایف ماست و در این رابطه «دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه‌قضاییه» به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

آسیایی به تفویض این مسئولیت در استان سمنان از سوی رئیس دادگستری به دادستان مرکز اشاره کرد و افزود: با توجه به این وظایف بنا داریم از واحدهای تولیدی و صنعتی بازدیدهایی داشته باشیم تا باحمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان و فعالان اقتصادی بتوانیم امنیت در سرمایه‌گذاری را تضمین کنیم.

وی به برنامه ریزی صورت گرفته در ارتباط منظم و مستمر با فعالان بخش خصوصی استان اشاره کرد و افزود به ‌منظور اطلاع از مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی سرمایه‌گذاری و مساعدت در رفع آن تمام تلاش خود را صرف خواهیم نمود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به کمترین نرخ بیکاری استان سمنان در کشور که اخیرا هم بصورت رسمی اعلام شده اشاره کرد و افزود قطعا شرکت عقاب افشان با اشتغال زایی دو هزار نفر بصورت مستقیم و حدود ده هزار نفر بصورت غیر مستقیم نقش بسیار مهمی در رسیدن استان به این موفقیت داشته است.

وی ضمن تشکر از آقای عبدالله اکبری راد بابت اجرای برنامه توسعه ای در راستای اقتصاد مقاومتی اطمینان داد برای تحقق اشتغال زایی ۱۸۰۰ نفر که توسط مدیران عقاب افشان برای سال آینده برنامه ریزی شده است از حمایت های ویژه در چارچوب قانون برخوردار باشد.

شایان ذکر است بازدید دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از شرکت عقاب افشان، باهنر مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان، حجت الاسلام قدرتی و تعدادی از مسئولین اداره کل دادگستری و اداره کل زندان ها نیز حضور داشتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.