دادستان مرکز استان و مدیرکل زندانهای استان سمنان با حضور در کارخانه عقاب‌افشان، از روند اشتغال مددجویان بازدید کردند

Sem_Factory96-10_0

دادستان مرکز استان سمنان به همراه مدیرکل زندانهای استان، معاون دادستان، معاون اصلاح و تربیت و برخی از مسئولین زندانهای استان از کارخانه اتوبوس‌سازی عقاب‌افشان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان به همراه محمود باهنر مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان، زمانی معاون دادستان، حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و برخی از مسئولین زندانهای استان با حضور در کارخانه تولیدی شرکت عقاب‌افشان (اسکانیا)، از روند اشتغال ۳۰ نفر از زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان در این واحد بزرگ صنعتی بازدید کردند.

دادستان مرکز استان سمنان در این بازدید تاکید کرد: بازدید از این کارخانه علاوه بر اهداف نظارتی قوه قضاییه در خصوص اقتصاد مقاومتی، به منظور بررسی روند اشتغال زندانیان استان در این واحد تولیدی صورت گرفته است.

آسیابی با اشاره به همکاری قابل تقدیر شرکت عقاب با زندانهای استان در رابطه با به‌کارگیری ۳۰ نفر از مددجویان در بخش‌های مختلف این کارخانه تصریح کرد: اشتغال این تعداد از زندانیان کمک بسیاری به اقتصاد خانواده آنان می‌کند و اقدام آقای اکبری راد مدیر کارخانه در کمک به زندانها برای اعطای فرصت اصلاح و تربیت و اشتغال مولد برای این قشر آسیب‌دیده، قابل تقدیر است و انشاءالله امکان اشتغال تعداد بیشتری از مددجویان فراهم از طریق تعامل با دیگر واحدهای تولیدی موفق فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه اداره کل زندانهای استان اقدامات بسیار خوبی را در خصوص توسعه اشتغال مولد زندانیان داشته است، ابراز کرد: یکی از اهداف ما رساندن میزان اشتغال زندانیان اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان به صد در صد می‌باشد که قطعا با همت زندانها و حمایت مراجع قضایی می‌تواند محقق شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در ادامه با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و اشتغال اظهار کرد: رویکرد و هدف اصلی «ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه ‌قضاییه» در وحله اول لبیک به فرمان رهبر انقلاب در تحقق شعار سال و سپس حل مشکلات سرمایه گذاران و تولیدکنندگان است.

مدیرکل زندان‌های استان نیز در این بازدید با تشکر از دادستان مرکز استان و مدیر شرکت عقاب‌افشان و کارکنان تلاشگر این کارخانه ابراز کرد: زندانهای استان سمنان موضوع اشتغال زندانیان را با جدیت دنبال می‌کند، چرا که به‌عنوان یکی از مؤثرترین اقدامات کاهش آسیب‌های اجتماعی، از اهمیت زیادی در بازگشت شرافتمندانه مددجویان به جامعه دارد.

محمود باهنر با برشمردن اقدامات صورت گرفته در زندانهای استان به منظور گسترش اشتغال مولد زندانیان گفت: در صورت درخواست واحدهای تولیدی استان به‌ویژه کارخانه عقاب‌افشان، آمادگی لازم را جهت اختصاص فضای لازم برای ایجاد کارگاه‌های قطعه‌سازی در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی و اشتغال زندانیان در این کارگاه‌ها را  داریم و از آن حمایت خواهیم کرد.

وی در پایان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با دو بانک به منظور اعطای وام خوداشتغالی به زندانیان آزاد شده بیان کرد: این وام به میزان ۲۰۰ میلیون ریال به زندانیان متقاضی واجد الشرایط جهت ایجاد اشتغال اعطا می‌شود.

در ادامه حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان اشتغال زندانیان را دارای اثرات بسیار مثبتی دانست و گفت: اشتغال زندانیان علاوه بر کمک اقتصادی به خانواده زندانیان، زمینه اصلاح و تربیت و ارتقای امنیت زندانها را فراهم می‌کند و اقدامات سازمان زندانها و مراجع محترم قضایی به‌ویژه دادستان محترم استان سمنان دراین خصوص قابل قدردانی است.

عبدالله اکبری مدیر کارخانه عقاب‌افشان نیز با بیان اینکه به‌عنوان یک خدمتگذار در عرصه تولید و صنعت، آمادگی گسترش همکاری با دستگاه قضایی را دارم، اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که در مجموعه تولیدی ما ۳۰ نفر از زندانیان با علاقه بسیار در حال کار هستند و خانواده‌های آنها به واسطه دسترنج عزیزان خود ارتزاق می‌کنند.

مقامات قضایی و مسئولان زندانهای استان در این بازدید، از بخش‌های مختلف تولید اتوبوس و مینی‌بوس و نیز واحدهای اشتغال زندانیان در این کارخانه را همراه با توضیحات مدیر و مسئولان شرکت مورد بازدید قرار دادند.

گفتنی است در این بازدید، کریم‌کشته سرپرست اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی، معینیان رییس حفاظت و اطلاعات و دهرویه رییس اشتغال و حرفه‌آموزی اداره کل زندانهای استان نیز حضور داشتند.

 

button03

button04 اشتغال به کار ۲۰ مددجوی اردوگاه حرفه آموزی سمنان در کارخانه‌ اتوبوس‌سازی (۱ شهریور ۱۳۹۶)

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.