مدیر کل زندان‌های استان سمنان بر ضرورت ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت در تمامی گروه‌های هدف در زندانها تاکید کرد

SemZen_Namaz96-10_1

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با اشاره به جایگاه والای نماز، بر ضرورت ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت در تمامی گروه‌های هدف در زندانهای استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در جلسه ستاد اقامه نماز اداره کل با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ نماز در مجموعه زندانهای استان بیان کرد: تمامی اعضای ستاد باید برای ترویج این فرهنگ در میان زندانیان، خانواده زندانیان، سربازان، کارکنان و خانواده آنها تلاش کنند.

وی در ادامه با تاکید بر برگزاری نشست خانواده کارکنان با موضوع «شیوه دعوت فرزندان به نماز» ویژه کارکنان خانواده اداره کل و زندانهای تابعه استان گفت: جهت ترغیب خانواده‌ها برای شرکت در این نشست‌ها می‌توان اقداماتی مانند برگزاری مسابقه حضوری برای شرکت کنندگان و امتیازاتی در نظر گرفت.

باهنر با اشاره به لزوم دقت در انتخاب رابطین و مکبرین نماز از بین زندانیان و سربازان موجه بر ضرورت آموزش این رابطین توسط روحانیون و مربیان فرهنگی تاکید کرد.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان، برگزاری جلسات تصحیح قرائت نماز توسط روحانیون در زندانها را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: به منظور ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت، رؤسای زندانها و یا معاونین آنها حتی الامکان در نماز جماعت سربازان وظیفه و زندانیان شرکت نمایند.

در این جلسه همچنین بر انجام اقداماتی از قبیل برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع کتاب «قطره‌ای از دریای نماز» تالیف استاد قرائتی برای تمانی گروه‌ها و شرکت اعضای ستاد اقامه نماز اداره کل در نماز جماعت زندانیان و سربازان وظیفه و ارائه گزارش مربوطه در جلسه بعدی تاکید شد.

در  این جلسه، حسینعلی قدرتی معاون سلامت اصلاح و تربیت، طیبه قدس دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل و هادی معینیان، حسین نادمی، جواد مقیمی به عنوان اعضای ستاد اقامه نماز حضور داشتند.

گفتنی است اداره کل زندانهای استان سمنان در اجلاسیه استانی نماز که در سال گذشته برگزار شد، برای هشتمین سال پیاپی به‌عنوان دستگاه برتر در امر اقامه و ترویج نماز مورد تجلیل قرار گرفت.

SemZen_Namaz96-10_2

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.