بازدید فرماندار و مسئولان استانی از روند پیشرفت پروژه زندان جدید سمنان

Semnan-proj-prison96_1

دانایی فرماندار سمنان به همراه مالکی سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی استان در معیت محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان از پروژه در‌ حال احداث زندان جدید سمنان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، سیدعباس دانایی فرماندار سمنان در بازدید از ساختمان زندان جدید، ضمن قول مساعد برای کمک به تکمیل این پروژه گفت: با توجه به دستور استاندار محترم مبنی بر خروج هرچه زودتر زندان به خارج از شهر، همه باید برای تسریع در تکمیل زندان همکاری کنیم تا هرچه زودتر این پروژه به بهره‌برداری برسد.

در این بازدید نادر مالکی سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گزارشی از وضعیت اعتباری این پروژه‌ها ارائه داد.

همچنین حسین دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی استان با ارائه گزارشی از روند ساخت و وضعیت کنونی این پروژه اظهار داشت: پروژه زندان جدید سمنان که گنجایش نگهداری ۳۰۰ نفر زندانی را دارد، تاکنون ۸۷ درصد پیشرفت داشته است.

وی یادآور شد: انشاءالله ساخت این زندان در سال آینده به پایان خواهد رسید، لیکن برای بهره‌برداری لازم است ساختمان‌های جانبی مورد نیاز دستگاه بهره‌بردار ساخته شود.

دهقان با تاکید بر ضرورت اصلاح موافقت‌نامه، تصریح کرد: در صورت انجام این امر بخش‌های مهم زندان که در طرح فعلی پیش‌بینی نشده نیز به آن افزوده و ساخته خواهد شد، ضمن آنکه مشکل انشعاب شبکه تامین آب پروژه مذکور نیز باید پیگیری شده تا مرتفع شود.

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان نیز در این بازدید با اشاره به قدمت بسیار زیاد ساختمان زندان و فرسودگی شدید ساختمان و ابنیه ابراز کرد: این زندان در حال حاضر با ازدحام جمعیت کیفری و کمبود شدید فضای نگهداری زندانیان مواجه است.

محمود باهنر اضافه کرد: تمامی این مسائل بعلاوه قرار داشتن زندان در مرکز شهر و نقص شدید در مؤلفه‌های مدیریت بحران در حوادث طبیعی و غیرطبیعی، نگرانی‌های جدی را در خصوص نگهداری زندانیان در این مکان که بنای قدیمی یک کاروانسرای شاه‌عباسی است به وجود آورده است.

وی تسریع در افتتاح پروژه زندان سمنان و انتقال زندان فعلی را یک ضرورت دانست و گفت: اگرچه ظرفیت پروژه جدید زندان سمنان پاسخگوی نگهداری تعداد زندانیان موجود نیست، اما با توجه به وجود اعتبار مازاد در موافقت‌نامه می‌توان با افزایش حجم عملیات اجرایی تا حدودی این مشکل را مرتفع نمود. لذا از مسئولین ارشد استانی درخواست می‌شود این افزایش حجم پروژه را با نظر مساعد پیگیری نمایند.

در این بازدید همچنین نوچه ناسار معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، صمیمیان معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری، باغبان معاون فنی و اجرایی مسکن و شهرسازی، خانم جوادیان کارشناس بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، معینیان رییس حفاظت و اطلاعات و یادآفرین مسئول دفتر فنی زندانهای استان حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.