تحصیل ۴۰ مددجوی اردوگاه حرفه آموزی سمنان در مدارس آموزش از راه دور / ۶ نفر در مقطع متوسطه اول فارغ‌التحصیل شدند

Ordogah-tahsil96

سرپرست اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان گفت: ۶ نفر از زندانیان این اردوگاه که در مقطع متوسطه اول مشغول تحصیل بودند، فارغ‌التحصیل شدند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حسن کریم‌کشته با اشاره به اقدامات اداره کل زندان‌های استان در  جهت فراهم آوردن زمینه آموزش زندانیان بازمانده از تحصیل، ابراز کرد: ۴۰ نفر از مددجویان اردوگاه حرفه‌آموزی سمنان در حال تحصیل در مدارس «آموزش از راه دور» هستند که شش نفر از آنان در ماه جاری موفق شدند گواهینامه پایان تحصیلات سه ساله متوسطه اول را دریافت نمایند.

وی همچنین از تحصیل ۲۰ مددجوی این مرکز در دانشگاه علمی کاربردی سمنان خبر داد و گفت: این مددجویان دانشجوی رشته‌های «مدیریت خانواده» و «مدیریت کسب و کار» می‌باشند.

سرپرست اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی سمنان با اشاره به برنامه‌های متنوع این اردوگاه در حوزه آموزش زندانیان خاطرنشان کرد: کمک به تحصیل و سوادآموزی مددجویان، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در مسیر اصلاح و تربیت این قشر آسیب‌دیده و بازگشت شرافت‌مندانه آنان به جامعه و آغوش خانواده به انجام می‌رسد.

آموزش از راه دور به عنوان شیوه‌ای نوین در آموزش و پرورش، تنها راه کمک به آموزش کسانی است که به هر دلیلی از تحصیل در مدارس عادی جا مانده‌اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.