اخبار کوتاه

مدیر کل زندان‌های استان سمنان خبر داد: تحقق ۷۴ درصدی برنامه اشتغال مولد زندانیان در ۱۰ ماهه امسال

Sem_Eshteghal_96-10_1

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با قدردانی از همکاری شایسته مراجع قضایی استان در زمینه گسترش اشتغال در زندان‌ها، از تحقق ۷۴ درصدی برنامه اشتغال مولد زندانیان استان در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در جلسه هیات اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان سمنان، با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، اظهار کرد: با توجه به شعار امسال و همچنین تکالیف سازمان زندان‌ها در این خصوص، تاکنون ۷۴ درصد برش برنامه سال ۱۳۹۶ زندان‌های استان در حوزه اشتغال مولد محقق شده است.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان، این میزان تحقق اشتغال را حاصل همکاری بسیار خوب مراجع قضایی استان دانست و تصریح کرد: مراجع محترم قضایی از طریق اعطای اعزام به‌کار مددجویان به مراکز خارج از زندان در این زمینه نقش مهمی داشته‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

باهنر با اشاره به ضرورت تحقق کامل برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه، خواستار افزایش این همکاری‌ها شد و گفت: در این صورت است که خواهیم توانست این مراکز داخل و خارج از زندان‌ها را به عرصه کار و تولید تبدیل نماییم.

وی اشتغال پایدار زندانیان در حین تحمل حبس و پس از آزادی از زندان‌ها را راهکار مناسبی برای پیشگیری از جرم دانست و بیان داشت: به همین دلیل لازم است زمینه اشتغال مددجویان به‌ویژه توسط مجریان متولی حوزه اشتغال در زندان‌ها از جمله بنیاد تعاون و انجمن‌های حمایت از زندانیان، بیش از پیش فراهم گردد.

باهنر با بیان این مطلب که اشتغال از مؤثرترین اقدامات کاهش آسیب‌های اجتماعی است و نقش مهمی در بازگشت سعادتمندان مددجویان به جامعه دارد، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای رسیدن به «زندان سالم» توجه به رونق اشتغال در زندان‌ها است.

وی فضاهای بسیار اندک و محدود در زندان‌های قدیمی استان را یکی از موانع اصلی در مسیر توسعه اشتغال مولد عنوان کرد و اذعان داشت: قصد داریم از طریق تعامل سازنده با مراکز صنعتی استان و صاحبان حرف و مشاغل، گسترش اشتغال مولد زندانیان را در بیرون از زندان‌ها دنبال کنیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

Font Resize