مدیر کل زندان‌های استان سمنان تاکید کرد: اقدام برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون سازمانی

Semnan_Setad-f22-1_00

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با تاکید بر فعال‌سازی شورای تخصصی کاهش جمعیت کیفری در زندانها خواستار اقدام جدی درخصوص کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون سازمانی شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، محمود باهنر در جلسه فوق‌العاده ستاد پیشگیری و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر که با موضوع «بررسی گزارش تحلیلی آماری ۹ ماهه سال جاری» برگزار شد، با گرامیداشت دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، گفت: نقش آمار در تصمیم‌گیری تمامی واحدها بسیار مؤثر و غیرقابل انکار است، چرا که آمار هشدار دهنده و گویا است.

وی اضافه کرد: به همین دلیل لازم است گزارش آماری ارائه شده در این جلسه و گزارش‌های تحلیلی ازین دست در اختیار رؤسای محترم زندان‌های تابعه و مسئولین ستادی اداره کل نیز قرار گیرد، تا با مطالعه دقیق و بررسی موارد مطروحه مرتبط با مسئولیت و وظایف، نسبت به تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌های آتی اقدام نمایند.

باهنر با بیان اینکه وجود زندانیان محصول ناکارآمدی برخی از نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها می‌باشد، تاکید کرد: با توجه به اینکه گزارش‌های آماری در بیان ارتباط وقوع جرایم و آسیب‌ها با عملکرد دیگر دستگاه‌ها بسیار گویا می‌باشند، رؤسای محترم زندان‌ها می‌بایست این گزارش‌ها را به صورت موردی در جلسات شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مطرح نموده و خواستار انجام اقدامات لازم و تامین اعتبار توسط دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط شوند.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با تاکید بر فعال‌سازی شورای تخصصی کاهش جمعیت کیفری در زندانها یادآور شد: زندان‌های تابعه با بهره‌گیری از تیم‌های مددکاری و تکیه بر استفاده از ظرفیت‌های درون سازمانی از طریق رسیدگی فوری به زندانیان تحت قرار به‌ویژه قرار کفالت و وثیقه و بهره‌مندی از سایر تاسیسات قضایی لازم در خصوص کاهش جمعیت کیفری در زندانها به صورت جدی اقدام نمایند.

این مقام ارشد زندان‌های استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود خواستار فعال‌سازی شوراهای حل اختلاف در زندان‌ها شد و بیان کرد: با دعوت از معاون محترم قضایی دادگستری کل استان در امور شوراهای حل اختلاف و ارائه آموزش‌های کاربردی در راستای تقویت این شوراها در زندان‌های تابعه اقدام شود.

رییس ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانهای سمنان در پایان با بیان اینکه نقد کارشناسانه و منصفانه در اصلاح امور سودمند می‌باشد ابراز کرد: از دیدگاه بنده خرد جمعی چیزی غیر از نگاه نقادانه و ارائه پیشنهاد و مشارکت تمامی کارکنان مجموعه نیست.

گفتنی است در ابتدای این جلسه گزارش تحلیل آماری ۹ ماهه سال جاری توسط خانم اکبری‌نسب مسئول آمار و اطلاعات اداره کل و گزارش آماری تاسیسات قضایی و نقش کاهش جمعیت کیفری در کاهش آسیب‌ها توسط آقای دیان سورکی رییس اداره قضایی اداره کل ارائه شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.