مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر در زندان مرکزی سمنان برگزار شد

Semnan-fajr96_1

مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان، مسئولان اداره کل و رئیس و کارکنان زندان مرکزی سمنان در جمع مددجویان این زندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، حجت‌الاسلام قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان در این مراسم با گرامیداشت دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، گفت: انقلاب اسلامی ایران ویژگی‌هایی دارد که آن را از دیگر انقلاب‌های دنیا متمایز کرده است و همین تفاوت‌ها موجب شده تا انقلاب اسلامی با صلابت و ماندگار در مسیر خود حرکت کند.

وی با اشاره به دلایل پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر پایه سه اصل ایمان و اعتقادات مذهبی، رهبری کاردان و مردم فهیم استوار بوده و این اصول آن را از سایر انقلاب ها متمایز می‌کند.

حجت‌الاسلام قدرتی با بیان اینکه «ایام الله» آن روزهایی است که قدرت و سطوت خدا در آن روزها متجلی می‌شود و ظهور می‌کند، خاطرنشان کرد: به دهه فجر ایام‌الله می‌گویند چرا که در این ایام حکومت ظلم و فساد ساقط شده و حکومت اسلامی بر سر کار آمده است.

وی با اشاره به مردمی بودن انقلاب اسلامی، اتکای مردم به مکتب تعالی بخش اسلام را عامل جنبش تاریخی ملت مسلمان ایران دانست و ابراز کرد: همه اقشار ملت در راهپیمایی‌ها، تظاهرات و اعتصاب ها سهیم بودند و تاکنون نیز در تمامی عرصه‌ها حضور داشته‌اند و با پشتیبانی از انقلاب و رهبری در برابر استکبار و ظلم ایستادگی کرده‌اند.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان سمنان در پایان خطاب به مددجویان گفت: انشاءالله مشکل شما به برکت دهه فجر هرچه زودتر برطرف می‌شود و با پشتوانه‌ای که از روند اصلاح و تربیت در زندان به دست آورده‌اید، به چرخه خدمت در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی کشور باز خواهید گشت و با توکل و توسل به خداوند و اهل بیت (ع) زندگی جدید و سالمی را آغاز خواهید کرد.

در این مراسم برنامه‌های متنوعی از جمله قرائت کلام‌الله قرآن مجید، اجرای سرود توسط گروه سرود زندانیان و اجرای ورزش باستانی مددجویان و پذیرایی به اجرا درآمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.