نشست خانواده کارکنان زندان‌های استان سمنان با موضوع «شیوه دعوت فرزندان به نماز» برگزار شد

Semnan-Namaz96-11_07

نشست خانواده کارکنان زندان‌های استان سمنان با موضوع «شیوه دعوت فرزندان به نماز» در مهدیه اعظم سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، در این مراسم که با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از کارکنان زندان سمنان، اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان و اداره کل و خانواده آنان برگزار شد، حجت الاسلام شمس‌الدین رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان در سخنانی، سرلوحه قرار گرفتن اقامه نماز را مهمترین عامل برای دفع آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

حجت الاسلام محمدرضا شمس‌الدین در این مراسم با بیان اینکه دشمن همواره درصدد تضعیف بنیان خانواده‌ها می‌باشد، ابراز کرد: مهم‌ترین بخشی که دشمن بر روی آن تمرکز کرده، فضای مجازی است و از این طریق به شدت سلامت معنوی جامعه و خانواده را مورد تاخت و تاز قرار داده است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان خاطرنشان کرد: راهبردی ترین و مهمترین عامل برای دفع و رفع آسیب‌های اجتماعی، سرلوحه قرار گرفتن اقامه نماز است، هرجا نماز اولویت بوده، بزه و جرم کاهش پیدا کرده است و اخلاقمداری بیشتر دیده شده است.

وی با بیان اینکه لازم و ضروری است آموزش نماز و مفاهیم دینی از سنین کودکی شروع شود، تصریح کرد: کودکان آینده‌سازان جامعه ما هستند و باید با معارف الهی و آموزه‌های دینی آشنا و به‌سوی آن سوق داده شوند.

حجت‌الاسلام شمس‌الدین خاطرنشان کرد: هنگامی‌ که کودکان با معارف الهی و آموزه‌های دینی آشنا و به‌ سوی آن سوق داده می‌شوند، می‌توانند با رفتار خود به ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز در خانواده بپردازند که در نتیجه والدین نیز از تأثیر این آموزه‌ها بی‌نصیب نخواهند ماند.

در بخش دیگری از این مراسم، محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان ضمن خوشامدگویی به حاضران، از زحمات دست‌اندرکاران این مراسم تشکر کرد و گفت: این نشست که با موضوع مهم دعوت فرزندان به نماز برگزار شده است، فرصتی برای گرامیداشت دو مناسبت پراهمیت دهه مبارک فجر و ایام فاطمیه (سلام‌الله علیها) است.

باهنر با بیان اینکه این مجالس فرصت بسیار مناسبی برای آشنایی با خانواده همکاران می‌باشد اظهار کرد: به شما همسران و فرزندان ارجمند کارکنان عرض می‌کنم که عزیزان شما در زندان‌های استان سمنان، به شایستگی وظایف خود را تاکنون به انجام رسانده‌اند و به رغم مشکلات و دشواری‌های موجود در این شغل، همچنان در سنگر زندانبانی اسلامی مشغول به خدمت صادقانه می‌باشند.

وی افزود: کارکنان خدوم زندان‌ها با روحیه جهادی و تلاش مضاعف در حال خدمت هستند و من به نوبه خودم از زحمات یکایک این عزیزان تقدیر و تشکر می‌کنم.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان اینکه یک سازمان موفق برای رسیدن به اهداف خود، ناگزیر به همسو نمودن خانواده کارکنان با ماموریت‌های سازمانی است، اظهار داشت: سازمان زندان‌ها نیز به همین دلیل در انجام وظایف خود موفق بوده، چرا که همسران و فرزندان پرسنل در راه ماموریت‌های سازمان شریک و همراه آنان بوده‌اند.

باهنر با اشاره به نقش مؤثر همسران کارکنان زندانهای استان بیان کرد: قطعا پشت هر یک از همکاران موفق ما در عرصه اصلاح و تربیت، شما همسران فداکار قرار دارید که جا دارد در همینجا از همگی شما تشکر و قدردانی کنم.

گفتنی است در پایان این مراسم و پیش از صرف شام، با حضور مدیر کل و معاونین زندان‌های استان و رییس ستاد اقامه نماز استان، مراسم قرعه‌کشی هدایا در میان کلیه حاضران برگزار شد و به ۲۴ نفر از برگزیدگان هدایایی از جمله سجاده و چادر نماز اهدا شد.

button-Gozaresh2

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.